Чи працюватимуть з 23 вересня освітні заклади Хмельницької тергромади

Чи працюватимуть з 23 вересня освітні заклади Хмельницької тергромади

Чи працюватимуть з 23 вересня освітні заклади Хмельницької тергромади
Фото: Суспільне

121 школа, садочок та позашкільні заклади освіти Хмельницької міської териториальної громади працюватимуть відзавтра у звичному режимі, розповів заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак. За його словами, працівники частини закладів освіти практично готові виконати вимогу у 80 відсотків вакцинованого персоналу.

Свою довідку медичній сестрі Хмельницької спеціалізованої школи № 6 віддала заступниця директора з навчально-виховної роботи Наталя Романюк. Жінка каже: за новими рекомендаціями Міністерства освіти та науки наразі є кілька шляхів працювати під час введення жовтої карантинної зони. "Це або вакцинація повна, або вакцинація першою дозою, як за умови повідомлення , так в колективі відповідальних, або довідка підтвердження того, що ти перехворів, або звичайно негативний ПЛР тест, який діє протягом 72 годин. Ну, насправді, я перехворіла, і записалася до сімейного лікаря, і без проблем отримала свою довідку підтвердження, яка діє протягом 180 днів. І в мене цей термін ще не вийшов", - каже жінка.

Медична сестра школи Оксана Рибачук каже, що веде реєстр із вакцинації усіх вчителів навчального закладу. "Довідки всі приносять, сертифікати, хто провакцинувався. Є такі, що хворі, тоді довідка, що людина не може отримувати вакцинацію. Переважно всі вакцинуються і приносять сертифікати. Сертифікатів в нас 77, і сьогодні плюс отримала ще 9. ПЛР-тестів в нас ще не має. Є довідки, що сьогодні перший раз провакцинувались", - каже медсестра.

Заступниця директора Хмельницької спеціалізованої школи № 6 Тамара Забродська каже: "Нині в школі налічується 69 педагогічних працівників. З них надало 3 % довідки про те, що вони перехворіли ковідом. Є в нас тести ПРЛ, і ми набираємо майже 80% вакцинованих вчителів. Ми, швидше за все, будемо працювати не дистанційно, а в очній формі".

У Хмельницькому колегіумі імені Володимира Козубняка серед учителів 80% вакцинованих, розповідає його директорка Оксана Віхтюк: "А от серед техперсоналу інша картина, тому що люди старшого віку в основному, багато хто боїться вакцинації, дехто через реллігійні переконання не хочуть. Намагаємося спілкуватися з цими людьми, нікого не силуємо, нікого не примушуємо, пояснюємо, що це необхідно для того, щоб школа працювала в очному режимі".

Медсестра Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка Мар'яна Полікаровських розповідає: "ПЛР-тести сьогодні здали троє чоловік. Переважно паспорти щеплень приносять. 11 людей не щеплені, але планують це зробити. Сьогодні троє подало, що зробили першу дозу".

Заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак каже: 121 заклад освіти Хмельницької міської тергромади в умовах «жовтої» зони працюватимуть в звичайному режимі. "Крім тих, хто отримав щонайменше одну вакцинацію, допущеними до роботи будуть ще ті, які мають ПЛР-тест, дійсний три дні, а також довідки від сімейного лікаря, що даний працівник перехворів на ковід не більше, ніж за 180 днів до сьогоднішнього дня", - каже Михайло Кривак.

Та додає: сьогодні, 22 вересня, продовжили роботу Центру вакцинації до 18-ої, аби вчителі змогли отримати щеплення від ковід-19. "Якщо не вакциновані і не хворіли, то зможуть зробити ПЛР-тест для того, щоб надати його у найближчі дні під час можливих перевірок, щоб убезпечити себе від можливих запитань", - каже чиновник.

За словами директорки міського департаменту освіти та науки Надії Балабуст, у Хмельницькій тергромаді 27 шкіл та 27 садочків перейшли межу у 80 відсотків вакцинованих працівників. Це майже половина усіх навчальних закладів тергромади.

На початок