Запуск БЕБ перенесли на два місяці

Запуск БЕБ перенесли на два місяці

Оновлено
Запуск БЕБ перенесли на два місяці

Верховна рада перенесла кінцевий термін запуску Бюро економічної безпеки (БЕБ) на два місяці. Депутати підтримали законопроєкт №5851 "Про валюту і валютні операції", в якому передбачається відкладення запуску БЕБ до 25 листопада.

За відповідне рішення під час засідання 22 вересня проголосували 260 нардепів.

Як зазначив нардеп Ярослав Железняк ("Голос"), запуск БЕБ відклали на два місяці: з 26 вересня на 26 листопада.

"З огляду на останні події з формуванням цього органу (споганили всю реформу), то яка вже різниця між податковою міліцією та типу новим органом БЕБ", – зазначив нардеп.

Читайте також: "Нам потрібен ефект сьогодні". Інтерв’ю нового очільника Бюро економічної безпеки Мельника

Реакція БЕБ

Голова БЕБ Вадим Мельник у коментарі Суспільному заявив, що ще декілька тижнів тому він казав, що реальні строки запуску БЕБ — це кінець листопада. За його словами, зокрема це залежало від кадрового комплектування Бюро.

"Онлайн-голосування до Ради громадського контролю, три представники якого входять до конкурсних комісій, завершилося 13 вересня, а загалом конкурсна процедура з відбору працівників держоргану займає 45 днів. Наразі на наші запити очікуємо від інших органів влади кандидатури їх представників, яких включимо до конкурсної комісії. І таким чином у найкоротші терміни реально набрати 30% працівників центрального апарату БЕБ, що дозволить запустити роботу Бюро, і це будемо намагатись зробити наприкінці осені", — пояснив чиновник.

Запуск БЕБ перенесли на два місяці
facebook.com/V.Melnik.official

Мельник додав, що іншим важливим питання у контексті запуску БЕБ є вдосконалення законодавства: "Для забезпечення роботи БЕБ парламент має ухвалити законопроєкт №3959-1 (наразі прийнятий у першому читанні і доопрацьований в комітетах), а Кабмін має прийняти близько 20 постанов. Сподіваюся, що ці питання будуть вирішені впродовж осені".

Також він зауважив, що період до кінця листопада — термін не тільки для запуску БЕБ, але і для ліквідації ДФС.

"Зважаючи, що ДФС не реорганізується, а взагалi ліквідується, багато процедур, на жаль, чітко не регламентовані та існують певні законодавчі прогалини. Так, наприклад, процедура передачі озброєння: ДФС повинна передати, а БЕБ не має змоги ще його прийняти, і, як виявилось, жодний орган не має повноважень прийняти зброю на тимчасове зберігання до моменту запуску БЕБ. Тобто, строк запуску БЕБ, окрім питань кадрових та законодавчих змін, безпосередньо корелюється зі строком, за який ДФС встигне пройти всі ліквідаційні процедури", — резюмував Мельник.

Що таке Бюро економічної безпеки

Згідно із законом, директора БЕБ призначатиме президент за поданням конкурсної комісії. Директор БЕБ буде підзвітний депутатам та главі держави.

Детективи органів БЕБ розслідуватимуть кримінальні правопорушення, що стосуються:

  1. протиправного заволодіння майном підприємства, установи, організації
  2. нецільового використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням
  3. видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч закону
  4. виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів, якщо розмір предмета злочину або завданої ним шкоди в 400 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян для працездатних осіб, встановленої законом на час вчинення злочину, чи вчинено організованою групою.

Що відомо

  • 21 вересня відбулося перше засідання нової Ради громадського контролю Бюро економічної безпеки. Як повідомив рух "Демократична сокира", представники якої увійшли до ради, головою ради став Яків Воронін (ГО "Промислово-підприємницька спілка").
  • 7 вересня голова новоствореного Бюро економічної безпеки (БЕБ) Вадим Мельник заявив, що робота установи може не розпочатися 25 вересня, про що він анонсував раніше.
  • 20 серпня Кабінет міністрів обрав головою Бюро економічної безпеки (БЕБ) нинішнього голову Державної фіскальної служби Вадима Мельника.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок