Участь у "виборах" до Держдуми на території РФ взяли 230 тисяч українців — Денісова

Участь у "виборах" до Держдуми на території РФ взяли 230 тисяч українців — Денісова

Участь у "виборах" до Держдуми на території РФ взяли 230 тисяч українців — Денісова
Члени виборчої комісії на "дільниці" у окупованій Миколаївці, Крим, 19 вересня 2021 року. Фото: AP

230 тисяч українців взяли участь у так званих "виборах" до Державної думи Російської Федерації на дільницях на її території. Ще 150 тисяч — голосували в "інфоцентрах" на окупованих частинах Донбасу.

Про це повідомила 22 вересня омбудсманка Людмила Денісова у своєму Telegram-каналі.

"Участь у так званих "виборах" до Держдуми РФ взяли 230 тисяч громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях. Їх примусово було паспортизовано і вивезено для голосування на територію Росії. Ще 150 тисяч працівників бюджетної сфери та студентів, за обов’язкової реєстрації на порталі "Держпослуги", голосували у 255 "інфоцентрах" на Донеччині та у 141 – на Луганщині", — повідомила омбудсманка.

За її словами, на території тимчасово окупованого Криму незаконно працювало понад 1000 виборчих дільниць.

Читайте також: США, Грузія, ЄС. Хто не визнав російські вибори в окупованому Криму

"Проведення виборів на тимчасово окупованих територіях України є грубим порушенням загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, насамперед щодо поваги до суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів України... Закликаю міжнародну спільноту наслідувати український парламент — не визнавати вибори до Державної Думи РФ як такі, що порушують норми міжнародного права", — резюмувала Денісова.

Що відомо

  • Увечері 19 вересня у Росії завершилося голосування на виборах до Державної думи. Уперше в історії РФ громадянам дозволили здійснювати волевиявлення протягом трьох днів — таке рішення російський Центрвиборчком ухвалив начебто задля зниження ризиків інфікування коронавірусом.
  • За результатами обробки 90% протоколів на виборах перемагає партія президента РФ Володимира Путіна "Единая Россия" (49,66%).
  • Згідно з даними ЦВК Росії, КПРФ набрала 19,56%, ЛДПР — 7,51%, "Справедливая Росия — Патриоты — за правду" — 7,38%. Партія "Новые люди", яка була зареєстрована торік і наполягає на своїй опозиційності до чинної влади (але насправді правозахисники називають її "сучасним кремлівським проєктом") набрала 5,33% голосів. Електоральний бар'єр на виборах до Держдуми становить 5%. Загалом у федеральних списках кандидатів у депутати Держдуми були зареєстровані 14 партій.
  • Як заявляють незалежні спостерігачі та правозахисники, виборчий процес супроводжувався численними порушеннями, зокрема вкиданнями бюлетенів. Міністерство закордонних справ України вже закликало світову спільноту не визнавати результати цих виборів, оскільки Росія залучила громадян України, які проживають в окупованому Криму і на Донбасі.
  • 22 вересня Верховна рада прийняла постанову про нелегітимність виборів депутатів Державної Думи Російської Федерації 2021 року.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок