У Запоріжжі трьох пацієнтів з інвалідністю позбавили безплатного підвезення на процедури

У Запоріжжі трьох пацієнтів з інвалідністю позбавили безплатного підвезення на процедури

У Запоріжжі трьох пацієнтів з інвалідністю позбавили безплатного підвезення на процедури Фото: Суспільне Запоріжжя

Трьох жителів Хортицького району Запоріжжя, які мають інвалідність, позбавили безоплатного підвезення до медзакладу у Вознесенівському районі після переведення до приватного гемодіалізного центру.

Люди розповіли Суспільному: процедура очищення крові необхідна їм тричі на тиждень, а від початку липня витрачають на кожну поїздку 250 гривень.

Пенсіонерка Людмила Березовиченко на гемодіалізі 12 років. Розповідає: на початку липня, коли перевелася з обласної клінічної лікарні до приватного центру, у поліклініці Хортицького району їй відмовили у безоплатному підвезенні.

ДіалізФото: Суспільне Запоріжжя

Людмила Березовиченко

"Коли ми почали телефонувати в поліклініку, нам сказали, що немає наказу і нас возити ніхто не буде. В мене проблема з ногою. Я зверталася до свого сімейного лікаря, робила лікувально-консультативну комісію та обстеження. Згідно з її висновками, у мене є показники для підвезення. Зараз за одну поїздку витрачаю 250 гривень туди і назад", - каже Людмила Березовиченко.

Інший пацієнт центру гемодіалізу, також житель Хортицького району, 72-річний Микола Куриленко має проблеми із зором і йому важко пересуватися.

"Одне око нічого не бачить, а інше на півтора відсотка. Три рази на тиждень мені потрібно їздити на діаліз і кожен раз я повинен їздити на таксі. Мені фінансово дуже важко, адже я пенсіонер", - каже Микола Куриленко.

ДіалізФото: Суспільне Запоріжжя

Микола Куриленко

Олена Позивайлова розповідає, почала користувалася послугою безоплатного підвезення коли погіршилось самопочуття. До обласної клінічної лікарні їздила безоплатно, а коли перейшла до приватного центру, у підвезенні їй відмовили.

"До цього центру ми перейшли тому, що тут повне забезпечення процедури діалізу, всі аналізи безоплатні. Також надають безоплатно необхідні препарати, наприклад, для підвищення гемоглобіну. В обласній лікарні такого немає. У мене проблеми зі здоров’ям, в мене поганий зір, і ще я стала погано пересуватися, ходжу за допомогою ходунків коли ми перейшли до приватного центру, десь, напевно, зробили діалізи три і нам зателефонували з поліклініки й сказали, що ми вас більше возити не будемо", - каже вона.

ДіалізФото: Суспільне Запоріжжя

Олена Позивалова

Обмеженням для людей із інвалідністю називає дії поліклініки Хортицького району Запоріжжя виконувач обов’язків голови Громадської організації осіб із інвалідністю "Надія на життя" Сергій Макаренко.

"Як тільки вони перейшли і почали проходити тут лікувальну процедуру, їм сказали - ми вас туди возити не будемо. Посилаючись на те, що в наказі зазначено, що підвіз здійснюється лише в Запорізьку обласну лікарню та 10 міську лікарню", - каже Сергій Макаренко.

ДіалізФото: Суспільне Запоріжжя

Сергій Макаренко

Ситуацію прокоментувала Суспільному директорка Департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Вікторія Ушакова. За її словами, проблему з підвезенням до гемодіалізного центру вирішено.

"Ми одразу ж внесли зміни в наказ по Департаменту, тобто, порядок залишився відбору такий самий, ті ж самі умови, ті ж показання. Але ми внесли зміни, що пацієнти можуть транспортуватися до будь-яких діалізних центрів на території міста. Тобто, це дало змогу цих пацієнтів транспортувати і в приватні діалізні центри, які знаходяться на території міста", - пояснила вона.

ДіалізФото: Суспільне Запоріжжя

Вікторія Ушакова

За словами Вікторії Ушакової, безоплатне підвезення доступне для людей із інвалідністю з усіх районів Запоріжжя.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди