За 30 років у Запорізькій області не пересохла жодна з малих річок - Агентство водних ресурсів

За 30 років у Запорізькій області не пересохла жодна з малих річок - Агентство водних ресурсів

Марафон
За 30 років у Запорізькій області не пересохла жодна з малих річок - Агентство водних ресурсів

На території Запорізької області протікає 62 малі річки. З 1991 року кількість малих річок на Запоріжжі залишається незмінною.

Про це повідомляє Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я Агентства водних ресурсів у відповідь на запит Суспільного Запоріжжя.

До малих річок належать річки із площею водобору до 2 тис. км. Загальна довжина малих річок у Запорізькій області складає 2189,7 км.

Живляться такі річки здебільшого від снігу та дощу. Основна кількість води в них поступає через 2-3 дні після танення снігу. Після березневої повені рівень води у річках падає, і вже до початку літа швидкість течії наближується до нуля.

Зменшення кількості та інтенсивності опадів за останні роки, підвищення температури, зниження ґрунтових вод, замулення суттєво погіршили заводнення річок. Більшість річок у період меженяМежень або межінь - період (не менше 10 днів) річного циклу, протягом якого в річці спостерігаються найменші рівні й витрати води. Річки живляться в цей час переважно ґрунтовими водами. пересихають у верхів'ях, а деякі навіть висихають повністю.

В Запорізькій області діє Регіональна програма розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року, яка була прийнята у 2013-му та з того часу неодноразово доповнювалася.

У 2021 році на Програму з обласного бюджету було виділено 1 млн 578 тис. грн, з місцевих бюджетів 1 млн 423 тис. грн. Всього на розчищення та поліпшення стану річок Сухої, Верхньої Хортиці, Великої Білозірки та водойми у парку "Дубовий Гай" за період з 2018 до 2021 року витратили 11 млн. 381 тис. грн.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок