Реконструкція Соборної площі в Миколаєві. Вищий антикорупційний суд розглядає справу Коренєва

Реконструкція Соборної площі в Миколаєві. Вищий антикорупційний суд розглядає справу Коренєва

Доповнено
Реконструкція Соборної площі в Миколаєві. Вищий антикорупційний суд розглядає справу Коренєва
Фото: Суспільне Миколаїв

22 вересня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) розглянув апеляційні скарги прокурора та захисника на ухвалу ВАКС від 12 серпня 2021 року щодо підозрюваного у справі про привласнення державних грошей Сергія Коренєва.

Вищий антикорупційний суд 12 серпня 2021 року обрав запобіжний захід заступнику Миколаївського міського голови, директору департаменту житлово-комунального господарства (ДЖКГ) Сергію Коренєву. Суд постановив тримати Сергія Коренєва під вартою до 8 жовтня із альтернативою внесення застави у розмірі 3 млн 518 тис. 500 грн.

"17 серпня 2021 року до апеляційної палати надійшла апеляційна скарга прокурора та 19 серпня доповнення, в якому він просить ухвали слідчого судді від 12 серпня 2021 року скасувати в частині назначеній підозрюваному застави в розмірі 1550 прожиткових мінімумів, що в грошовому еквіваленті становить 3 млн 518 тис. та постановити нову ухвалу, в якій застосувати до Коренєва запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 8 жовтня 2021 року і визначити суму застави 22 млн 700 тис. грн", – сказала суддя Даниїла Чорненька.

На думку адвокатів, розмір застави у розмірі 3 млн 518 тис. грн для Коренєва є непомірним, тому що сумарний залишок на всіх його рахунках становить майже 1 млн 600 тисяч грн.

Суд розглянув застосування особистої поруки як запобіжного заходу депутатами міської ради, районної ради. Єгор Бєдаков, Сергій Колесник, Дмитро Канарський, Анна Ганжул, Олександр Рябенко, Олексій Ушаков, Андрій Єрмолаєв та голова міської ради Олександр Сєнкевич підтримали клопотання щодо передачі Коренєва на особисту поруку.

Вислухавши Сергія Коренєва, сторони обвинувачення та захисту, суд постановив: "Апеляційну скаргу залишити без задоволення. Ухвалу Вищого антикорупційного суду від 12 серпня 2021 року залишити без змін. Клопотання про передачу Сергія Коренєва на поруки залишити без задоволення".

Ухвалення остаточне та оскарженню не підлягає.

Що відомо

  • 10 серпня детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) затримали заступника Миколаївського міського голови, директора ДЖКГ Сергія Коренєва та його першого заступника Олександра Брижатого.
  • 10-11 серпня детективи НАБУ повідомили про підозру всім фігурантам справи. Їх підозрюють у привласненні 26,8 мільйона гривень під час реконструкції Соборної площі у Миколаєві.
  • Миколаївського міського голову Олександра Сєнкевича також викликали до НАБУ для проведення слідчих дій.
  • 11 серпня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід заступнику директора ДЖКГ Миколаївської міськради Олександру Брижатому. За рішенням суду, його триматимуть під вартою з альтернативою внесення застави у сумі 953 400 грн. Строк тримання під вартою ‒ до восьмого жовтня 2021 року включно.
  • 12 серпня ВАКС обрав запобіжний захід заступнику Миколаївського міського голови, директору департаменту житлово-комунального господарства Сергію Коренєву у справі про привласнення державних грошей. Суд постановив тримати Сергія Коренєва під вартою до 8 жовтня із альтернативою внесення застави у розмірі 3 млн 518 тис. 500 грн.
  • 13 серпня за директора департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міськради Сергія Коренєва та його першого заступника Олександра Брижатого внесли застави.
  • 18 серпня 2021 року директора департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міськради Сергія Коренєва усунили від посади.
  • Вищий антикорупційний суд 20 вересня 2021 року відмовив у зміні запобіжного заходу заступнику Миколаївського міського голови Сергію Коренєву. Відповідне клопотання подала сторона захисту посадовця. За словами Сергія Коренєва, станом на 20 вересня він перебуває на посаді заступника міського голови, а умови ухвали запобіжного заходу не дозволяють повною мірою виконувати обов’язки його посади.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок