На Тернопільщині розпочалися заходи до Року бандури

На Тернопільщині розпочалися заходи до Року бандури

На Тернопільщині розпочалися заходи до Року бандури оригінальне

Фрагменти мистецьких заходів, приурочених до Року бандури на Тернопільщині, представили в Українському домі "Перемога". Про це повідомив голова організаційного комітету Богдан Буяк.

Організували захід студенти та викладачі факультету мистецтв Тернопільського педуніверситету. Учасники презентували свою творчість близько двох годин.

Студент Тернопільського музичного коледжу імені Соломії Крушельницької Георгій Матвіїв виконав музичний твір "Взяв би бандуру". Учасниці зразкового ансамблю бандуристів "Диво-світ" Тернопільського районного будинку культури зіграли два твори "Чорнобривці" та "Коломийка". Заслужений артист України Дмитро Губ'як виконав "Думу про козака Голоту" із репертуару Зіновія Штокалка.

Дмитро Губ'як, заслужений артист України:

"Зіновій Штокалко залишив для нас більше 20 годин аудіозаписів, серед яких є і билини, і думи, і кантрі. І завдяки його записам, завдяки його праці бандура харківського способу гри, харківський спосіб гри взагалі - повернувся в Україну, бо він тут був забутий. І побутував тільки в діаспорі. А завдяки записам Зіновія Штокалка, який у кінці 20-го століття повернулися, приїхали в Україну - були тут почуті. Із захватом професор Герасименко, з таким запалом, захопленням взявся до відродження харківського способу і харківської бандури в нас на Україні".

Роком бандури вшанують 100-річний ювілей бандуриста-віртуоза Зіновія Штокалка з Бережан.

За словами голови організаційного комітету Року бандури Богдана Буяка, протягом року на Тернопільщині проведуть понад 30 мистецьких заходів. Каже, вони будуть популяризувати гру на українських національних інструментах та ім'я бандуриста Зіновія Штокалка:

"Зіновій Штокалко - наш земляк, уродженець Тернопільщини. Народився він у селі Кальне і він пройшов непростий шлях, від навчання в Україні, потім львівський період у його творчості. І далі - еміграція. У 44-му році він емігрував і вже потім працював, як лікар, але разом з тим займався мистецтвом, струнними інструментами, малярством. Попри значні темпи глобалізації та інформатизації ми повинні шанувати те, з чим сьогодні уособлюють Україну. Це - наша національна культура".

Відомо:

  • 2020-й - Тернопільська обласна рада в грудні 2019-го оголосила Роком бандури на Тернопільщині . Його зініціювали Тернопільський педагогічний університет імені Володимира Гнатюка разом із Тернопільським музичним коледжем імені Соломії Крушельницької. Рік бандури оголосили з нагоди ювілею бандуриста Зіновія Штокалка.
  • У 2020 виповнюється 100 років від дня народження уродженця Бережан, видатного бандуриста, музичного теоретика та реставратора кобзарського епосу Зіновія Штокалка.
  • Щомісяця в області відбуватимуться мистецькі імпрези та творчі заходи, пов’язані з бандурою.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди