109 дерев різних порід вирубали на території Нацпарку «Подільські Товтри» на Хмельниччині

109 дерев різних порід вирубали на території Нацпарку «Подільські Товтри» на Хмельниччині

109 дерев різних порід вирубали на території Нацпарку «Подільські Товтри» на Хмельниччині
Фото: Суспільне

109 дерев різних порід вирубали на території Національного природного парку «Подільські Товтри». Головна спеціалістка відділу зв’язків із громадськістю та ЗМІ Держекоінспекції у Хмельницькій області Марія Саєнко каже: порушення виявили інспектори під час планової річної перевірки. Серед вирубаних дерев - граб, клен, черешня та дуб. Марія Саєнко додає: дерева вирубали незаконно , адже виконували роботи без відповідного лісорубного квитка.

На світлинах, які надали інспектори Держекоінспекції області, зафіксовані зрубані дерева на території Національного природного парку «Подільські товтри», які виявили під час перевірки. Усі зрізи свіжі, розповідає головна спеціалістка відділу зв’язків із громадськістю та ЗМІ Держекоінспекції області Марія Саєнко:

"Інспектори виїхали на перевірку і під час обстеження виявили незаконну вирубку дерев різних порід. Зокрема, серед них граб, дуб ,клен, черешня. Це Чемеровецький район, але на території природно-заповідного об’єкту Національний природний парк "Подільські товтри", - каже чиновниця.

За словами Марії Саєнко, інспектори склали відповідний протокол про адмінвідповідальність. Сума штрафу склала понад 80 тисяч гривень. Вирубку дерев здійснили лісівники комунального підприємства «Агроліс», яке займається лісозаготівлею, говорить Марія Саєнко.

"Це їхня підвідомча територія безпосередньо, і вирубка здійснювалась лісниками цього підприємства, тому було складено ще протокол про адміністративну відповідальність на відповідальну особу цього підприємства, і, окрім того, була розрахована сума збитків шкоди, заданої навколишньому середовищі, яка склала 80 тисяч 69 гривень. Вони це робили під виглядом своїх рубок", - каже Саєнко.

Зрубані дерева різних порід виявили на території Національного природного парку «Подільські Товтри».
Зрубані дерева різних порід виявили на території Національного природного парку «Подільські Товтри». Держекоінспекція Хмельницької області

Лісівники підприємства з протоколом погодились, а свої дії визнали незаконними, каже Марія Саєнко. Додає: вони не мали лісорубного квитка.

У комунальному підприємстві «Агроліс» 24 роки працював лісником та три місяці лісничим Олександр Сагановський. Каже, на одній з ділянок, яку перевіряли інспектори-екологи, порушень не виявили:

Новий керівник підприємства, яке проводило роботи, Володимир Думанський каже: дерева зрубали до його призначення на посаду директора. Додає: його працівники працюють відповідно до законодавства.

Адвокат Микола Лозінський розповів: якщо буде встановлена правоохоронними органами вина осіб, які вчинили незаконну вирубку лісу, то стаття 246 ККУ передбачає відповідальність за порушення на об’єктах природно-заповідного фонду.

"Частина третя передбачає відповідальність саме за незаконну порубку лісу об’єктів природно-заповідного фонду. Може бути покарання у вигляді штрафу, і також, якщо будуть обтяжуючі обставини, які будуть доведені і встановлені в суді, то передбачається обмеження волі на строк від 2 до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк", - коментує адвокат.

За словами Марії Саєнко, оскільки порушення зафіксували на території природно-заповідного фонду, матеріали передали до обласного управління Служби безпеки України. Працівники СБУ, в свою чергу, передали їх до поліції.

На початок