На Миколаївщині працює Національна служба посередництва і примирення

На Миколаївщині працює Національна служба посередництва і примирення

На Миколаївщині працює Національна служба посередництва і примирення
Фото: Суспільне Миколаїв

На Миколаївщині функціонує відділення Національної служби посередництва і примирення (НСПП), його діяльність спрямована на поліпшення стану соціально-трудових відносин у колективах області. Допомога надається безкоштовно.

Про це в ефірі програми "Сьогодні.Головне" розповіла начальниця відділення Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області Оксана Євченко.

"Коли наймані працівники не хочуть звертатися до суду, не хочуть псувати відносини зі своїм роботодавцем, або трудовий колектив направляє своїх працівників, або профспілка – таким чином реєструється колективний трудовий спір. На нашу службу покладено надання роз’яснень обом сторонам, допомога у формуванні вимог", – розповіла Оксана Євченко.

За словами Оксани Євченко, Нацслужба займається конфліктами, що виникають у трудовому колективі. Предметом спору може бути, наприклад, невиконання трудового договору.

"Щодо ефективності, то 90% трудових спорів вирішуються. У 2020 році в нас було 27 колективних трудових спорів, це досить багато, на сьогодні менш як десять. Напевно, на це вплинув локдаун", – розповіла Оксана Євченко.

НСПП інформує Офіс президента, кабмін, Раду національної безпеки та оборони України, Міжнародну організацію праці та сторони соціального діалогу про стан соціально-трудових відносин на Миколаївщині, колективні трудові спори (конфлікти), страйки та акції соціального протесту.

Відділення Національної служби посередництва і примирення (НСПП) на Миколаївщині функціонує з січня 2001 року.

Що відомо

  • З 14 по 16 вересня на Миколаївщині відбувся навчальний семінар на тему "Посередництво у врегулюванні колективних трудових спорів". Організатори заходу – проєкт технічного співробітництва "ІнклюзивнийІнклюзія – це процес залучення вразливих верств населення до соціального життя. Найбільш вразливі верстви населення на ринку праці – це молодь, жінки, і люди, які мешкають у сільській місцевості. ринок праці для створення робочих місць в Україні" уряду Данії та Міжнародного бюро праці.
  • 17 листопада 1998 року відповідно до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" указом президента України було утворено постійно діючий державний орган – Національну службу посередництва і примирення та є дієвим механізмом забезпечення соціальної справедливості та соціально-економічної стабільності в державі, реалізації конституційних прав і гарантій мільйонів громадян України.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди