У Миколаївській обласній лікарні надають допомогу пацієнтам із хронічними захворюваннями нирок

У Миколаївській обласній лікарні надають допомогу пацієнтам із хронічними захворюваннями нирок

У Миколаївській обласній лікарні надають допомогу пацієнтам із хронічними захворюваннями нирок
Фото: Суспільне Миколаїв

Станом на 21 вересня у Миколаївській обласній клінічній лікарні 60 пацієнтів із Миколаївщини та інших областей перебувають на гемодіалізіЦе один із методів позаниркового очищення крові.

Ольга Кононенко тричі на тиждень приїздить з Херсона до Миколаєва на гемодіаліз. Жінка сім років стоїть у черзі на пересадку нирки. Народилася у Херсоні. В 11 років дівчині поставили діагноз – системний червоний вовчак. Це хронічне аутоімунне захворювання, яке може вражати різні органи. Через хворобу у 21 рік в Ольги відмовили нирки.

"Це був 2014 рік. Почала я робити діаліз у Херсоні, але якість діалізу мені не підходила. Це дуже важливо, яка якість діалізу для пацієнтів і так склалися умови, у мене була можливість поїхати до Німеччини. Навчалася в медичному університеті в Запоріжжі, знала всі закони та правила: знала, як функціонує це питання в Україні, я знала, що в мене немає можливості. Я мала можливість, тільки, якщо батьки віддадуть мені нирку. Мені батьки не підходили як донори. І я розуміла, що я ніяк не зможу отримати нирку в Україні", – розказала Ольга Кононенко.

діаліз
Ольга Кононенко. Фото: Ніна Булах / Суспільне Миколаїв

У 2014 році Ольга переїхала до Німеччини. Там вона оформила страхування, за яке щомісяця сплачує 100 євро. Стала в чергу на пересадку нирки, аби підтримувати життєдіяльність – тричі на тиждень по чотири години перебуває на гемодіалізі.

"У мене був один виклик. Це було два роки тому. Був один донор для мене, але донору був 71 рік і лікар мені відразу сказав, що він не дає ніякої гарантії. Дуже велика різниця у віці і я відмовилась від цієї трансплантації", – розказала Ольга Кононенко.

стоять у черзі на нирки
Фото: НІна Булах / Суспільне Миколаїв

У 2018 році Ольга приїхала у Херсон на канікули. У міській лікарні дівчина зробила дві процедури гемодіалізу і відразу відчула токсин в організмі.

"Завідувачка відділення у місті Херсоні відразу мені сказала, якщо мені не підходить, то можу звертатися до Миколаєва, Києва. Мої знайомі, які живуть у Миколаєві, дали контакти Тетяни Володимирівни, я о 21:00 чи о 22:00 написала їй. На наступний день до Миколаєва і мені зробили діаліз. Я не відчуваю різницю, коли я у Миколаєві роблю діаліз. Я так само гарно себе почуваю, не відчуваю на собі зайвої води. Сам діаліз працює дуже добре", – розказала Ольга Кононенко.

За словами Ольги Кононенко, в Німеччині такі ж апарати, як у Миколаєві.

"У Миколаєві я маю можливість безкоштовно проходити процедуру гемодіалізу, і цього року я була дуже здивована, всі медикаменти я також отримую безкоштовно",– розказала Ольга Кононенко.

діаліз
Ольга Кононенко. Фото: Ніна Булах / Суспільне Миколаїв

За словами Тетяни Костиненко, Ольга Кононенко може встати в чергу на трансплантацію нирки й в Україні.

"Їй потрібно стати в чергу і тоді чекати. В неї родинного донора немає, треба чекати нирки й скоренько прилетіти, якщо для неї буде донорська нирка", – розказала Тетяна Костиненко.

Волонтерка Олена Запорожченко допомагає пацієнтам, які потребують пересадки органів. Жінка розповідає, 16 вересня київські трансплантологи пересадили нирки двом миколаївцям.

"Вони були на діалізі та навіть не знали, що вже готуються екстрено документи, проводиться співбесіда з родичами. Після діалізу наші пацієнти поїхали до Києва. Їм забезпечили супровід і вже ввечері та вночі трансплантологи робили операцію. Зранку ми вже знали, що нирки запрацювали", – розказала Олена Запорожченко.

Станом на 21 вересня 2021 року 36 миколаївцям вже зробили трансплантацію нирок. Ще понад сто людей стоять у черзі.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок