Уряд Мексики вимагає зупинити аукціон доколумбових артефактів у Німеччині

Уряд Мексики вимагає зупинити аукціон доколумбових артефактів у Німеччині

Уряд Мексики вимагає зупинити аукціон доколумбових артефактів у Німеччині

Уряд Мексики намагається зупинити аукціон доколумбових артефактів, що проходитиме у Мюнхені 21 вересня. На ньому мають бути продані, зокрема, маска ольмеків та скульптура Чіуатеотля.

Міністерка культури Мексики Александра Фраустро надіслала лист зі зверненням до мюнхенського дилера Герхарда Гірша Нахфольгера, зазначив, що археологічні об’єкти належать мексиканському народові. Також Александра Фраустро наголошує, що згідно із законодавством країни - закон від 1934 року, забороняється експортувати мексиканські об’єкти, що мають археологічну цінність, повідомив Your art з посиланням на Mexico Daily News.

На аукціоні в Мюнхені планують виставити понад 70 артефактів. Серед них низка артефактів зі штатів Мічоакан і Веракрус, які датуються між 300 р. н. е. та 900 р. н. е, маска ольмеків, найдавніший народ, що жив на території Мезоамерики. Маску оцінили у 100 тисяч євро. За легендою, скульптура Чіуатеотля отримала свою назву від душ померлих жінок при пологах. Скульптуру оцінили лише у 5 тисяч євро. 13 вересня уряд Мексики заявив, що міністерство культури країни подало скаргу до генеральної прокуратури Мексики. Посол Мексики в Німеччині Франсіско Кірога зустрівся з мюнхенським дилером Герхардом Гіршом Нахфольгером, повідомив Art Newspaper. Дилер заявив виданню, що всі об’єкти, які виставлені на аукціон, "мають докази походження" і були законно отримані. Аукціонний будинок додав, що документація про походження отримана від авторитетних установ.

16 вересня цього року уряду Мексики вдалося скасувати аукціон в Італії, де було виставлено 17 мексиканських артефактів. За словами Фраустро, уряд Італії поверне артефакти Мексиці, якщо буде встановлено, що реліквії незаконно вивезли.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура