«Цар-балкони» в Дніпрі: будують раніше, ніж узаконюють – юристка

«Цар-балкони» в Дніпрі: будують раніше, ніж узаконюють – юристка

Марафон
«Цар-балкони» в Дніпрі: будують раніше, ніж узаконюють – юристка
Фото: Міськрада Дніпра

У Дніпрі більшість мешканців, які самовільно споруджують балкони, спершу добудовують, а вже потім їх узаконюють. Про це в ефірі Українського радіо UA: Дніпро розповіла юристка Юлія Ярошенко.

За її словами, легалізувати самочинне будівництво можна, якщо не були порушені будівельні норми.

«У законодавстві України прописані категорії самобудів, які розділені по роках побудови. Для кожної з категорій потрібні різні документи, щоб узаконити самочинне будівництво», – сказала юристка.

Небезпечні навіть узаконені – архітектор

На думку архітектора Ігоря Саєнка, самовільно прибудовані балкони, навіть якщо вони узаконені, є небезпечними для мешканців всього будинку.

«Навантаження балконних плит мають свої розрахунки. Вони різні й розраховані навіть на різну кількість людей, вітру й снігу. Якщо балкон обростає цеглою або додатковим утеплювачем, збільшується ризик його обвалу», – сказав Ігор Саєнко.

Карають штрафами та термінами ув’язнення

За словами юристки, якщо прибудований балкон впаде, відповідальність буде нести власник нерухомості й у залежності від наслідків – адміністративну або кримінальну.

«Сьогодні розмір штрафу за самовільне будівництво становить від 17 грн до 68 тисяч грн. Все залежить, які саме будівельні норми були порушені. У разі невиплати штрафу будівлю можуть знести і витрати на знесення буде також оплачувати власник самобуду. Якщо самовільне будівництво спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки, на винного чекає позбавлення волі від 2 до 5 років», – пояснила вона.

Які відомства контролюють

Нині у Дніпрі контроль за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності здійснює управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради, поліція, управління контролю за благоустроєм міста, управління з питань охорони культурної спадщини.

Що відомо

  • З початку року в Дніпрі демонтували 211 самочинно збудованих споруд, зокрема 160 металевих гаражів та 36 огорож.
  • Для зведення будь-якої споруди, прибудови необхідно: зробити землевідведення на площу ділянки, де планується те чи інше будівництво, мати погодження від Головного архітектурно-планувального управління та дозвіл від управління Державного архітектурно-будівельного контролю.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок