На Тернопільщині 75 малокомплектних шкіл. У Йосипівській школі навчається 31 учень

На Тернопільщині 75 малокомплектних шкіл. У Йосипівській школі навчається 31 учень

На Тернопільщині 75 малокомплектних шкіл. У Йосипівській школі навчається 31 учень Оригінальне

На Тернопільщині 75 малокомплектних шкіл, у яких менше сорока учнів. У Йосипівській школі Настасівської громади навчається 31 учень,– розповів директор школи Андрій Злонкевич.

Першого класу цього року немає. У другому – навчається 8 дітей – це один з найбільших класів школи. Найменше учнів у 4 класі – троє. У школі працюють 14 вчителів розповідає Андрій Злонкевич. За його словами, за рік на зарплати вчителям йде майже півтора мільйона гривень:

”Зараз по проекті є, що з 1 вересня цього року, якщо буде менше 30 років, то закривають або не будуть фінансувати з державного бюджету, тільки на місцевий бюджет, з наступного року планують не менше, як 40. Ну в нас цього року 31, а буде 36-38 в вересні, то ми не підпадаємо, але ми не хочемо на це дивитися, бо школа для села – це є дуже велике”.

Жителька Йосипівки Марія Семирко - мати двох учнів школи:

”Дочка моя в 9 класі і син в 7 класі. Школу в селі треба, бо школа, то є серце села. Не буде ніякого руху, село занепаде, ну і як школи не буде, то та молодь не буде тягнутися до села. Молодь буде втікати з села”.

Голова Настасівської громади Микола Злонкевич розповідає, наступного навчального року в Йосипівській школі планують залишити тільки початкові класи. З 5 до 11 класу учні будуть навчатися у Настасівській школі. Шкільного автобуса, каже, громада не має. Заявку на автобус подали ще два роки тому:

”На утримання освіти з нашого місцевого бюджету йде приблизно в 2 рази більше, ніж освітня субвенція. Але ми собі можемо дозволити і ми хочемо, щоб у кожному селі була початкова школа, бодай початкова. Тому що школа - це рушійна сила села. У нас в школі проводяться всі заходи. Навіть якщо десь будинок культури не в змозі надати такі послуги, то всі заходи ми проводимо на основі школи, це є джерело інтелекту села”.

У Настасівськїй загальноосвітній школі навчаються 175 учнів. З них 21 дитина доїжджає із сусідніх сіл Йосипівки та Мар'янівки, - розповідає директор школи Богдан Джинджиристий.

Десятикласниця Христина Ожанська з Мар'янівки. З її села до Настасова більше 10 кілометрів. Каже, їде до школи пів години:

“Добираюся рейсовим автобусом, дійсно важко, тому що деколи він буває переповненим і нас багато їздить”.

Начальниця обласного управління освіти Ольга Хома повідомила, що офіційного розпорядження скорочувати малокомплектні школи поки що немає. За її словами, наступного навчального року Йосипівська школа матиме освітню субвенцію.

Відомо:

120 осіб 26-го лютого протестували під Міністерством освіти і науки в Києві. За словами організатора акції Юрія Ноєвого, вимагали відставки міністерки освіти Ганни Новосад, не скорочувати вчителів і малокомплектні школи.

В Україні є понад три тисячі малокомплектних шкіл, у яких навчаються менше, ніж по 40 учнів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди