Українські фігуристи змагатимуться за останні ліцензії Олімпіади-2022 на Nebelhorn Trophy: розклад

Українські фігуристи змагатимуться за останні ліцензії Олімпіади-2022 на Nebelhorn Trophy: розклад

Українські фігуристи змагатимуться за останні ліцензії Олімпіади-2022 на Nebelhorn Trophy: розклад
ISU

Україна боротиметься за дві квоти та матиме серед конкурентів спортсменів із США та Китаю.

Цього тижня у фігурному катанні розіграють останні ліцензії для участі в Олімпійських іграх-2022 у Пекіні. Останній шанс заробити квоту для збірної буде на турнірі рівня челенджер Nebelhorn Trophy, що проходитиме з 23 до 25 вересня в німецькому Оберстдорфі.

Серед претендентів – і збірна України. Наразі команда має дві ліцензії, які фігуристи заробили на березневому чемпіонаті світу-2021 у Стокгольмі. Олександра Назарова та Максим Нікітін забезпечили для команди олімпійський квиток у танцях на льоду, а Іван Шмуратко – в чоловічому одиночному катанні.

Ще по одній квоті Україна може заробити в жіночому одиночному катанні та спортивних парах. У цих дисциплінах за ліцензії боротимуться дворазова чемпіонка України Анастасія Шаботова та дует Софія Голіченко й Артем Даренський, які в минулому сезоні посіли друге місце на національному чемпіонаті.

У цьому сезоні Шаботова вже виступала на юніорському етапі Гран-прі в словацьких Кошицях, де посіла десяте місце. Для Голіченко й Даренського змагання стануть першими в сезоні. Свої програми вони протестували лише на контрольних прокатах у Києві у серпні.

Читайте також: "Думала, чи продовжувати далі". Фігуристка Архипова – про дилему після чемпіонату світу

Як розігруватимуться ліцензії

Усього в Олімпійських іграх візьмуть участь по 30 фігуристів у чоловічому й жіночому одиночному катанні, 23 танцювальні пари та 19 спортивних пар.

Після чемпіонату світу лишилося 20 вільних квот, які розігруватимуться на Nebelhorn Trophy: чоловіки – 7, жінки – 6, танці – 4, пари – 3.

Тобто Шаботовій необхідно потрапити до топ-6 найкращих серед учасниць, які боротимуться за квоти. Серед найсильніших конкуренток у неї – дворазова чемпіонка США й бронзова призерка юінорського чемпіонату світу-2020 Аліса Лю, швейцарка Алексія Паґаніні, яка була за крок до п'єдесталу на чемпіонаті Європи-2020, полька Єкатєріна Куракова, яка на тій же Європі була в топ-10, та учасниця двох Олімпіад, словачка Ніколь Раїчова.

Відповідно, Голіченко й Даренський мають входити до топ-3. Головні претенденти на цю трійку місць – чемпіони Китаю серед юніорів Ван Юйчень і Хуан Їхан, ізраїльтянин Євгеній Краснопольський з новою партнеркою Гейлі Копс, білоруси Богдана Лукашевіч і Алєксандр Стєпанов, хорвати Лана Петранович і Антоніо Соуза Кордейру.

Читайте також: "Зловив мурашки". Лідер фігурного катання України Шмуратко - про перші прокати перед початком сезону

Україна може претендувати на ліцензії лише в тих дисциплінах, де їх ще не завоювала – максимум по одній на вид. Тобто додатково дібрати місця для чоловіків або танців, за правилами, збірна не може. Це дозволено лише тим країнам, які на чемпіонаті світу завоювали більше ліцензій, ніж у них було учасників у фінальній частині змагань.

Приміром, США вже мають по дві ліцензії в одиночних дисциплінах, але зможуть поборотися ще й за третюТри олімпійські квоти – це максимум, який може отримати країна в кожній дисципліні. в чоловіків і жінок. На чемпіонаті світу третій номер команди, американець Вінсент Чжоу, не відібрався до довільної програми, а в жінок усього було дві учасниці, проте результати топдвійок збірної були достатньо високіНейтан Чен став чемпіоном серед чоловіків, Джейсон Браун потрапив до топ-7, а Карен Чен і Брейді Теннелл посіли 4-те й 9-те місця серед жінок., щоб країна могла претендувати на три ліцензії.

Якщо після турніру в Оберстдорфі якась із країн відмовиться від свого місця, воно перейде наступному найкращому фігуристу або парі за результатами Nebelhorn Trophy.

Читайте також: Олімпійська чемпіонка Оксана Баюл відмовляється від громадянства України

Що відомо

 • 15-річна Шаботова не брала участі в останньому дорослому чемпіонаті світу, тому що тоді ще не підходила за віком. Україну представляла Анастасія Архипова, яка посіла 35-те місце.
 • Софія Голіченко та Артем Даренський не змогли виступити у Стокгольмі через позитивний тест на коронавірус.
 • Чинні чемпіони України в парах Віолетта Сєрова та Іван Хобта не можуть претендувати на олімпійську ліцензію через юний вік (партнерці – 14).
 • До 2019 року Шаботова виступала за Росію.
 • Артем Даренський до 2020 року катався в парі з Софією Нестеревою, з якою брав участь у Юнацьких Олімпійських іграх і чемпіонаті Європи. Останні особисті результати дуету було анульовано через порушення допінг-правил з боку Нестеревої.
Читайте також: Китай відмовився від проведення континентального чемпіонату з фігурного катання перед Олімпіадою

Розклад

Четвер, 23 вересня
 • 10:00 – Чоловіки. Коротка програма
 • 15:00 – Пари. Коротка програма
 • 18:00 – Жінки. Коротка програма
П'ятниця, 24 вересня
 • 11:30 – Танці. Ритмічний танець
 • 15:15 – Чоловіки. Довільна програма
 • 21:00 – Пари. Довільна програма
Субота, 25 вересня
 • 11:10 – Жінки. Довільна програма
 • 17:35 – Танці. Довільний танець
 • 21:30 – Гала-шоу
На початок