"Алея життя". У Вінниці висадили яблуні на честь донорів органів

"Алея життя". У Вінниці висадили яблуні на честь донорів органів

"Алея життя". У Вінниці висадили яблуні на честь донорів органів
Суспільне Вінниця

У Вінниці люди, які перенесли трансплантацію органів, висаджували дерева. Цього разу у саду музею-садиби Пирогова посадили 10 яблунь. Роблять це як символ вдячності донору за подароване життя, розповіла Суспільному організаторка акції Тетяна Довгань.

Соціальну акцію "Алея життя" започаткували у Вінниці 2019. Цьогоріч це третя. Участь у ній взяли 10 мешканців області із трансплантованими органами. Минулих два роки дерева саджали на базі 1-ої міської лікарні. Саджанці позначили зеленими стрічками, аби визначити їх з-поміж інших.

Вінничанка Тетяна Довгань каже: про трансплантацію знає з власного досвіду. Два роки тому печінку пересадили її чоловікові, вінницькому рятувальнику Сергію Довганю. Відтоді, додає Тетяна, долучається до акції "Алея життя", а цьогоріч є її співорганізаторкою.

"У садівництві прийнято яблуні щеплювати: коли береться кореневище однієї і доєднується гілочка іншої.Те саме у трансплантації. Цими яблунями ми демонструємо новий шанс на життя", — розповідає Тетяна Довгань.

Співорганізаторами акції також є Асоціація жінок України "Дія". За гроші організації закупили саджанці, розповідає її представниця Людмила Федорцова. У пʼятницю, 17 вересня, для саджанців викопали лунки.

Лікар вінницького кардіоцентру Андрій Соломончук говорить, що нині працює за напрямом трансплант-координації. Це людина, яка координує роботу операційної бригади реципієнта та донора, а також працює з родиною людини, яка планує стати донором.

Загалом на Вінничині більше 60 людей, які живуть з донорськими органами. Поки, каже Соломончук, у Вінниці не провели жодної операції з трансплантації, втім — до цього готові.

"З пересадки органів найближче на сьогодні обласна лікарня Пирогова. Вони мають все необхідне забезпечення для трансплантації. А база донорства — це лікарня швидкої допомоги. У них може бути найбільше людей, які можуть стати донорами", — каже Андрій Соломончук.

3 роки з донорською ниркою живе вінничанин Андрій Волков. У грудні 18-го в Італії чоловікові зробили пересадку органу, якої, розповідає, потребував 4 роки. Після запущеної хвороби нирки почали відмовляти, і чоловіка перевели на діаліз. На операцію, додає Андрій, витратили 60 тисяч доларів.

А ось Наталя Панчишина з Могилів-Подільського району живе із трансплантованою печінкою. 2016-го захворіла на грип. Недуга дала ускладнення на печінку. А вже 2019-го лікарі діагностували Синдром Бадда-Кіарі. Єдине, що могло врятувати їй життя, каже Наталя, — пересадка печінки. Донора шукали за кордоном.

"На жаль, донор мені невідомий. Дуже б хотілося знати. Я би зустрілася з рідними донора і подякувала їм, а так я тільки можу молитися за нього. Я не знаю чи жінка, чи чоловік Деякі люди кажуть, що погода не така, ще шось, а тут просто дякуєш за те, що ти прокидаєшся вранці", — розповідає Наталя Панчишина.

Читайте також

  • На виставці екзотичних тварин вінничанину Даниїлу Єпанову зібрали майже 14 тисяч гривень
  • "Сприймаю це як буденність": історія рятівника Богдана Кирилюка
На початок