Інклюзивне навчання для дошкільнят з особливими потребами впроваджують у Франківську

Інклюзивне навчання для дошкільнят з особливими потребами впроваджують у Франківську

Інклюзивне навчання для дошкільнят з особливими потребами впроваджують у Франківську Суспільне Карпати

Інклюзивне навчання у дитсадку "Ромашка" впровадили два роки тому. Тут виховують трьох дітей з особливими освітніми потребами. Вони займаються у загальній групі за звичним розкладом занять, розпорядком дня та відповідними вправами. Але заклад складає індивідуальну програму розвитку дитини.

Додатково із таким вихованцем працює асистентка вихователя. У групі під назвою "Казочка" цим займається Ольга Тацакович. Вона розповідає, що основне завдання асистента – це допомогти дитині адаптуватися до соціуму: "Допомагати, якщо їй важко виконувати якісь ті чи інші режимні моменти. Як і з усіма іншими дітками, треба допомогти, адаптувати, пояснити, якщо вона щось не розуміє".

Планові заняття з фізкультури відбуваються двічі на тиждень. Також проводять ранкову гімнастику. А для дітей, що потребують особливого підходу і більшої активності, проводять півгодинні індивідуальні заняття. Серед них - вправи із корекції ступні і спини.

"Підходжу по інклюзії індивідуально, тому що не всі вправи можна виконувати дуже потужно. Ми час від часу заміняємо корекцію профілактичними вправами. Повзання, лазання", – говорить інструкторка з фізичного виховання Марія Бойчук.

У дитсадку "Ромашка" облаштували музичну кімнату. Тут дітей вчать грі на музичних інструментах, співу, акторству.

В іншій кімнаті практична психологиня Олександра Морква проводить із дітьми індивідуальні заняття – корекцію розвитку дитини. Це вправи та ігри, спрямовані на розвиток пам’яті, уяви, мислення та уваги. Для цього тут є різноманітні іграшки та речі. Заняття тривають від 20-ти до 30-ти хвилин. Також в цьому кабінеті проводять розвиткові заняття, які відвідує половина групи дітей. Олександра Морква каже: "З двома дітками в мене корекція розвитку тричі на тиждень, з одним хлопчиком – два рази. Моя робота спрямована, насамперед, на розвиток дрібної моторики рук, оскільки у цих діток є затримка мовного розвитку".

Для індивідуальної роботи із дитиною у дитячому садку облаштували ресурсну кімнату. Завідувачка закладу Ірина Стрипа каже, що для тих дітей з особливими освітніми потребами, які зараз відвідують заклад, є усе необхідне. Але якщо в дитсадок "Ромашка" звернуться батьки дитини із проблемами зору, слуху чи опорно-рухового апарату, заклад потрібно буде вдосконалювати і переоблаштовувати. А для цього необхідні додаткові гроші.

Загалом в дошкільних закладах Івано-Франківська на інклюзивній формі виховують 73 дитини. Ще 136 дітей навчаються у школах міста. Про це вчора на оперативній нараді у міського голови повідомив директор департаменту освіти і науки Ігор Максимчук. У 2020 році з місцевого бюджету спрямували більше 3 мільйонів 770 тисяч гривень на інклюзивне навчанння. Ще 1 мільйон 425 тисяч - державна субвенція.

Автор: Василь Скрипка

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди