Опалювальний сезон: якими будуть тарифи у Херсоні

Опалювальний сезон: якими будуть тарифи у Херсоні

Опалювальний сезон: якими будуть тарифи у Херсоні
Ілюстративне/Піксабай

Перед початком нового опалювального сезону місцеві теплопостачальники проводять відкриті обговорення нових тарифів на транспортування та постачання теплової енергії. Такий захід вже провела Херсонська ТЕЦ, про що сповістили на офіційному веб-сайті підприємства. Чи підвищать оплату за теплопостачання у програмі "Тема дня" Українського радіо. Херсон розповіла заступниця голови правління із збуту теплової енергії АТ "Херсонська ТЕЦ" Олена Кузьміна.

"Відповідно до Закону тарифи повинні бути економічно обгрунтованими. Тариф на виробництво вже встановлений Національною комісією, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. А ціна на транспортування та постачання буде змінюватись. Остаточне рішення по тарифах - за виконкомом Херсонської міської ради. Воно має бути прийняте вже до кінця вересня. Ми отримаємо нову вартість 1 Г/кал з урахуванням цих трьох складових: виробництво, транспортування, постачання", - розповіла Олена Кузьміна.

За її словами, тариф може зрости до 28%. При цьому, згідно з проєктом, вартість транспортування тепла збільшиться на 23%, вартість постачання – підніметься вдвічі.

"Зростання обумовлено паливною складовою, яка входить до структури тарифу і становить понад 60% від вартості. Ціна на природний газ зростає і це не може не впливати на тарифи", - каже Олена Кузьміна

Як розповіла Кузьміна, на відкритих обговореннях проєкту тарифів були присутні представники міської та обласної влади, а також сектору Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг в Херсонській області. Обговорення відбулися, заперечень не надійшло.

Голова ОСББ "Говардський", який об’єднує 19 багатоквартирних будинків у Херсоні, говорить, що збільшення тарифів потягне за собою ще більші борги.

"Наші будинки - від 2 до 5 поверхів. Дві п’ятиповерхівки мають лічильники тепла, решта – ні. Крім цього, будинки частково переведені на автономне опалення. Тому минулого опалювального сезону ті, хто залишився на централізованому теплопостачанні, мали тариф 70 грн/кв.м. Моя сусідка - бабуся, маючи пенсію 3 800 грн, отримала рахунок за опалення – 5 600, тобто люди не спроможні це сплачувати. А субсидії не покривають в повному обсязі комунальні платежі. Ще й кількість субсидіантів істотно зменшилася. Хто не може сплачувати за тепло, той не сплачує, борги накопичуються", - каже Трощак.

Що відомо:

  • Міське комунальне підприємство "Херсонтеплоенерго" проводитиме відкриті обговорення 21 вересня. Проєкт про зміну тарифів опублікований на сайті підприємства.

Галина Воробєй.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Вибір редакції

На початок