Науковці визначили, що вік велетенського кита, рештки якого збереглися на острові Расмуссен в Антарктиді, становить 1350 років.
"Нарешті вчені НАНЦ отримали результати радіовуглецевого аналізу зразків, зробленого в лабораторії у Познані, Польща. Завдяки цьому дослідженню було визначено вік залишків кита: він становить 1350 років (плюс/мінус 30 років)", — повідомили у пресцентрі Національного антарктичного наукового центру.
Також вчені визначили, що це був синій кит — найбільша тварина у світі. Його довжину становила щонайменше 26 метрів — це встановлено за довжиною щелепи. Він належав до південного (антарктичного) підвиду – це найбільший підвид серед синіх китів.

"Це відкриття має надзвичайне значення, оскільки загалом у музеях світу є лише кілька десятків скелетів синіх китів, і більшість із них належать іншому підвиду", — зазначили в НАНЦ.
Синій кит був практично знищений до 1960-х років через китобійний промисел. До цього цей вид був одним з найчисельніших — популяція становила 250-300 тисяч особин.

"Для вчених важливо зрозуміти, якими були кити до такого кривавого і смертельного втручання людини в їхнє життя. Наразі, попри всі природоохоронні заходи, антарктичний синій кит все одно залишається дуже рідкісним – його чисельність становить 1,6-3 тис. особин (такий великий діапазон в оцінці засвідчує, наскільки мало даних ми маємо про цих морських велетнів). Але до відновлення популяції треба ще принаймні 200 років, звісно за умови, що не виникнуть інші загрози", — повідомили дослідники.

Наступні дослідження решток кита включатимуть генетичний аналіз. Вчені сподіваються, що це дозволить знайти нові відомості про еволюцію синіх китів і демографію їхніх давніх, нині знищених стад.
Що відомо
- У травні біологи зібрали зразки тканин решток кита, які збереглися на острові Расмуссен в Антарктиді, щоб визначити вік тварини
Читайте також
Заборона на промисел, пластик та єдині правила для мореплавців. Як можна врятувати китів
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!