Визначився чемпіон Європи-2021 з волейболу у п'ятисетовому матчі з тайбрейком: відео cev.eu

Італійці зібрали "золотий дубль".

Чемпіонат Європи-2021 з волейболу серед чоловіків закінчувався у польському Катовіце двома вирішальними поєдинками: матч за третє місце та фінал. "Бронзу" турніру здобула місцева збірна Польщі, яка впевнено обіграла Сербію - 3:0.

А от у фіналі зустрілися Словенія та Італія. Для словенців це третій фінал за останні чотири Євро (два попередні програли), для італійців - 11-й в історії (перший з 2013 року). Ці збірні уже зустрічалися між собою в групі на Євро-2021, Італія перемогла 3:0.

Фінальний матч вийшов більш драматичним. Словенія забрала перший сет з рахунком 25:22 (завдяки великій кількості помилок італійців), але програла другу партію - 20:25. У кінцівці третього сету словенцям знову вдалося вирватися вперед - 25:20 і 2:1 за партіями.

Однак закінчити перемогою фінал вони не змогли. У четвертому сеті Італія перевела гру на тайбрейк, де за рахунок кількох ейсів та потужних атак дотисла опонентів - 15:11 і 3:2.

Фінальний матч тривав дві з половиню години і закінчився перемогою Італії - це перше "золото" для цієї збірної з 2005 року! Італія перервала 16-річну серію без великих трофеїв.

• Євро-2021 з волейболу. Фінал

Італія - Словенія 3:2 (22:25, 25:20, 20:25, 25:20, 15:11)

Що означає ця перемога

• Італії вдалося зробити "золотий дубль" на чемпіонаті Європи-2021 з волейболу. Спершу цей турнір виграли жінки, кілька тижнів потому - чоловіки. Італійці зробили це уперше в своїй історії. А два роки тому такий ж "дубль" оформила збірна Сербії.
  • Італія всьоме стала чемпіоном Європи з волейболу серед чоловіків. Збірна України завершила Євро-2021 на 13-му місці - виліт в 1/8 фіналу.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів