У Дніпрі відбувся Міжнародний танцювальний фестиваль Space Swing

У Дніпрі відбувся Міжнародний танцювальний фестиваль Space Swing

У Дніпрі відбувся Міжнародний танцювальний фестиваль Space Swing
Фото: Суспільне. Дніпро

З 17 по 19 вересня у Дніпрі відбувся Міжнародний танцювальний фестиваль Space Swing. Цьогорічний Space Swing — третій фестиваль свінгових танців у Дніпрі. Його концепт — джазовий нон-стоп-мікс трьох напрямів та кольорів: музика, танці та ретро-стиль.

У межах фестивалю відбулися майстер-класи від викладачів світового рівня, соціальні танці на вечірках та у форматі опен-ейр. Також містяни мали змогу ознайомитися зі свінговою музикою, різноманітними танцями та ретро-культурою.

У Дніпрі пройшов Міжнародний танцювальний фестиваль Space Swing
Музичний колектив грає живу музику. Фото: Суспільне. Дніпро

Фестиваль свінгових танців відбувався на різних локаціях міста, але основною з них став Центр сучасної культури. Головну вечірку організували в суботу, 18 вересня.

У Дніпрі пройшов Міжнародний танцювальний фестиваль Space Swing
Фото: Суспільне. Дніпро

"Соціальні танці, зокрема лінді-хоп, — це про взаємодію, про спілкування, про те, що, танцюючи, можна розповісти один одному більше, ніж навіть словами. Це гра, це комунікація, це дуже цікава взаємодія. Є, звичайно, і момент змагання, але в конкретний момент часу. Загальний час — це гарний настрій, фан, комунікація один з одним", — говорить танцюристка, співорганізаторка фестивалю Марія Винарська.

"Є різні типи змагань, але найбільш розповсюдженим є mix and match, коли хлопці танцюють з дівчатами. Вони в хаотичному порядку отримують пари, вони не знають заздалегідь, з ким вони опиняться в парі й під яку музику будуть танцювати", — говорить Марія Винарська.

У Дніпрі пройшов Міжнародний танцювальний фестиваль Space Swing
Фото: Суспільне. Дніпро

Ніка Федорінчик говорить, що для танцюристів важливим елементом є відтворення культури 30-х, 40-х років XX століття, саме часів розквіту свінгових танців, зокрема лінді-хопу. Під час створення образу танцюриста початку XX століття важливим моментом є підбір одягу, зручного для виконання швидких танців та акробатичних елементів.

"Це — ретротема, з 20-х років активно відіграється тема відмінностей між чоловіками й жінками. Жінки-танцюристки могли буди вдягнені у дуже яскраве вбрання, короткі спідниці. В такому вигляді жінка не могла б з'явитися на вулиці, наприклад. Але для танцювальних вистав у різноманітних закладах — це було нормально. У противагу цьому жінки також почали експлуатувати чоловічий одяг та образи у своєму гардеробі, однією з перши це почала робити Марлен Дітріх", — говорить учасниця фестивалю.

У Дніпрі пройшов Міжнародний танцювальний фестиваль Space Swing
Фото: Суспільне. Дніпро

Музикант Олександр Ремез каже, що музика і танець — це спільне дійство і кожен один одного доповнюють, і музикант, і танцюрист.

У Дніпрі пройшов Міжнародний танцювальний фестиваль Space Swing
Перед мікрофоном Олександр Ремез. Фото: Суспільне. Дніпро

"Коріння цієї музики в ранньому джазі та блюзі. Звичайно, є імпровізація, так само як і в танці. Ми граємо якусь конкретну пісню, мелодію, потім починаємо імпровізувати. Є навіть зв'язок із танцюристами, імпровізація від цього залежить, музика і танець — вони єдині. Ми слідкуємо не тільки за собою, але і, звичайно, за танцюристами", — говорить учасник фестивалю Олександр Ремез.

У Дніпрі пройшов Міжнародний танцювальний фестиваль Space Swing
У Дніпрі пройшов Міжнародний танцювальний фестиваль Space Swing. Фото: Суспільне. Дніпро

Що відомо

  • Свінг — загальна назва для групи танців, що розвивалися водночас із джазовим стилем свінг в музиці у 20-х, 30-х та 40-х роках XX століття. Найвідоміший із цих танців лінді-хоп — парний танець, який зародився в Гарлемі. Більшість свінгових танців виникли в громадах американців африканського походження.
  • Для джазу в стилі свінг характерне синкопування, що асоціюється з африканською музикою та танцем — комбінації четвертних та восьмих нот, які багато танцюристів інтерпретують як потрійні кроки та кроки — але йому також властива інша манера виконання цих ритмів — виразні затримки або розслаблений підхід до ритму.
  • Лінді-хоп — афро-американський парний танець, що з'явився у Нью-Йорку у 20-30-ті роки XX сторіччя, різновид свінгу. Названий на честь знаменитого перельоту Чарльза Ліндберга через Атлантичний океан. Лінді-хоп розвивався паралельно зі свінговою музикою та належить до класу свінгових танців. Він увібрав в себе риси чарльстону, степу, джазу та інших танців, що існували одночасно з ним.
  • Лінді-хоп є свого роду візуалізацією джазу і дає практично безмежні можливості відображати всю "норовливість" музики. Як свінгова музика може бути повільною або швидкою, так і лінді-хоп виконується в дуже широкому діапазоні: від дуже повільного, майже блюзового виконання, до швидкого, коли в кількість кроків в секунду може сягати п'яти або шести.
  • Вагомим внеском в танцювальну культуру стало винайдення акробатичних фігур у парі. Це робило лінді-хоп візуально дуже потужним та енергійним, а тому що ці трюки виконувались ритмічно, то малюнок танцю не зазнав шкоди.

Читайте також

  • Поблизу селища Слобожанське стартував турнір з кінно-спортивних змагань
  • "Інструкції з'явилися, але рухаємося далі". Магучіх - про "правила поведінки" українців на турнірах

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди