У Миколаєві відбувся фестиваль "Живої історії". Під час заходу учасники влаштували повноконтактні гладіаторські та лицарські бої. Використовували справжні обладунки, шоломи та стилізовану зброю.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Ніна Булах.
Євген Гвоздиков бере участь у лицарських боях. За його словами, лицарські обладунки важать 30 кілограмів. Такі костюми та шоломи використовували у XIII столітті. У боях чоловіки використовують мечі зі сталі.
"Шолом складається з трьох частин. Це основна частина, яка захищає голову від удару. Це підшоломник ‒ м'яка частина, і брама ‒ це захист від попадання в обличчя і шию. Цей шолом важить вісім кілограмів", ‒ розповів Євген Гвоздиков.

Дмитро Кирсанов ‒ учасник гладіаторських боїв. Цим видом спорту займається десять років. До показових виступів готувався тиждень, тренувався по три-чотири години. Костюм та обладунки для змагання виготовляє самостійно. Над своїм шоломом, вагою в 4,5 кілограма, Дмитро працював два тижні.
"Це шолом мурмілона. У кожного типу гладіатора була власна конструкція шолома. У мурмілонів – це був великий шолом з великими полями і великим гребнем, він повністю захищає голову. У такому шоломі дихати досить добре. Також я нормально можу бачити. Коли воїн довго змагається в таких глухих шоломах, в нього просинається інстинкт ‒ він вже може інтуїтивно зрозуміти, де супротивник, хто де перебуває", ‒ розповів Дмитро Кирсанов.

Першими на арену для показового бою вийшли гладіатори. Бій тривав дві хвилини.
Читайте також: "Миколаївські спортсмени здобули шість нагород на чемпіонаті України з легкої атлетики"

Після цього свої вміння показали лицарі.

В перерві між показовими виступами організатори фестивалю запрошували глядачів на арену, аби взяти участь у боях. Миколаївцям видавали спеціальні тренувальні набори. Владислав Солодаєв один із перших зважився взяти участь.
"Мене сюди покликав мій друг, який займається в цьому клубі, він давно мене в нього кликав, я вагався, ось прийшов спробувати. Змагався з таким новачком, як і я. Мені дуже сподобалось", ‒ сказав чоловік.

Фестиваль "Живої історії" в Каштановому сквері тривав до 17:00.