ООН закликали визнати право на здорове довкілля універсальним правом людини

ООН закликали визнати право на здорове довкілля універсальним правом людини

ООН закликали визнати право на здорове довкілля універсальним правом людини
Кліматичний марш в Києві, фото: Екодія

Понад тисячу організацій громадянського суспільства і корінних народів закликали Організацію Об'єднаних Націй визнати право на здорове довкілля універсальним правом людини.

Про це ідеться в заяві правозахисної організації Amnesty International, яка також долучилась до звернення.

"Рада ООН з прав людини повинна визнати безпечне, чисте, здорове і стале навколишнє середовище універсальним правом людини. В умовах, коли мільйони людей потерпають від голоду і вимушеного переселення через наслідки зміни клімату й погіршення стану навколишнього середовища, стає очевидним, що людські життя й гідність залежать від здорового навколишнього середовища", – ідеться в заяві організації.

Зазначається також, що держави-члени ООН також повинні встановити новий мандат для Спеціальної процедури з прав людини та зміни клімату.

Читайте також: Кліматична нейтральність та Green deal. Як Україні підвищити свою екологічну ефективність

"Драматичні наслідки зміни клімату з вражаючою ясністю продемонстрували, наскільки здорове навколишнє середовище є невід’ємною частиною реалізації всіх наших прав. Легко сприймати нашу планету як належне, поки ми не побачимо справжню ціну її деградації: голод, кліматична міграція, безробіття, бездомність, хвороби та смерті", – прокоментувала Аньєс Калламар, генеральна секретарка Amnesty International.

Право на здорове навколишнє середовище офіційно визнано більш ніж у 80% держав-членкинь ООН (ідеться про їхні конституції, законодавство, судові рішення й регіональні договори). Воно вже побічно згадано в міжнародним договорах із прав людини, хоча й не було безпосередньо визнано державами через Організацію Об’єднаних Націй.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок