19 вересня у Росії завершується голосування на виборах до Державної думи. Біля посольства РФ у Києві, де могли віддати свій голос російські громадяни, відбулась акція протесту.
Як повідомляє кореспондентка Суспільного Дар’я Кінша, вранці 19 вересня для участі у голосуванні до будівлі посольства прийшли кілька людей.

Один з учасників голосування заявив кореспондентці, що є киянином та українцем.
"Я проживаю у Києві у власній квартирі. Мені зателефонував син і сказав: "Тато, піди проголосуй. Син живе у Росії. Я пенсію у Росії отримую. Я пенсіонер Росії, я заробив там пенсію, мені Росія платить. Якби я тут цю пенсію отримував, я б отримував уполовину менше", – зазначив він.

При цьому чоловік підкреслив, що народився в Україні.
"Із 1994 року я знаходжуся у Києві, а вахтою я 10 років літав (до РФ – ред.), отримав пенсію російську", – пояснив він.
Після питання про те, чи він визнає він російську агресію проти України, чоловік розпрощався та пішов.
Біля посольства активіст на ім’я Михайло Агафонов влаштував пікет проти участі мешканців України у російських виборах.

"Я біженець із Росії, фігурант кримінальної справи щодо нападу на це посольство, через що оголошений у міжнародний розшук", – пояснив він.
Агафонов сказав, що вважає ситуацію із голосуванням абсурдною.
"Я прийшов сказати своїм співвітчизникам все, що про них думаю. Насправді ситуація зараз фантасмагорична. Зараз створюється Державна Дума Російської Федерації, чергове скликання, структура, яка забезпечуватиме Путіна та необхідні йому закони – в тому числі ті, що стосуються Донбасу. І в той час, коли на фронті гинуть люди, тут українська Нацгвардія захищає право громадян країни-агресора брати участь у створенні цієї самої Держдуми, яка забезпечуватиме Путіна цими самими законами", – зауважив він.

На думку активіста, така ситуація є поразкою для України.
"Це означає, що за фронтом знаходиться не столиця незалежної країни, а країна, що програла. Тому що місцеві силові структури обслуговують путінські вибори, і росіяни, які незрозуміло що тут роблять, ходять голосувати за депутатів Держдуми Російської Федерації", – додав чоловік.
За його словами, станом на 11 ранку для голосування до посольства прийшло до п’ятнадцяти людей.
Що відомо
- Впродовж 17-19 вересня у Росії пройдуть вибори до нижньої палати парламенту країни — Державної думи. Половину з 450 депутатів оберуть за пропорційними списками, іншу частину — визначать голосуванням у мажоритарних округах.
- До виборів у Держдуму РФ, які відбудуться 19 вересня, у російському посольстві в Києві відкриються виборчі дільниці. Про це під час брифінгу розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
- Жителів окупованих територій Донеччини та Луганщини примушують брати участь у виборах до російського парламенту, погрожуючи звільненнями та штрафами.
- РФ організувала масову видачу паспортів жителям окупованих територій Донеччини та Луганщини напередодні виборів до російського парламенту.
- Верховна Рада засудила проведення виборів до російської державної Думи на території окупованого Криму та Донбасу та підтримала звернення до міжнародної спільноти через це.
- Окупаційна влада так званої "ДНР" заявила, що буде затримувати людей без "паспортів", а українські документи стануть приводом для прискіпливих перевірок.
- Російські окупанти продовжують посилювати антиукраїнські настрої на окупованих територіях Донеччини та Луганщини та агітують молодь брати участь у парламентських виборах РФ.
- Майже пів мільйона жителів тимчасово окупованих Донеччини та Луганщини отримали паспорти РФ.
- Наприкінці 2019 року в РФ заявили, що російські паспорти отримали понад 100 тисяч жителів ОРДЛО.
- Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк заявив, що громадянам можуть дозволити мати два паспорти, але будуть обмеження щодо РФ.
- На окупованому Донбасі посилюється тиск на громадян України, які не отримали паспорт РФ.
- Окупаційна влада так званої "ДНР" обмежила виїзд дітей старше 14 років, які не мають паспорта громадянина України, Російської Федерації, закордонних паспортів цих країн чи "паспорта ДНР".
- У Міністерстві закордонних справ України переконані, що російська паспортизація мешканців окупованих територій Донбасу є засобом поширення ідеології "русского міра" та елементом російських гібридних тактик проти сусідніх держав.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!