Дві громади Харківщини отримали фінансування США на розвиток плану територій

Дві громади Харківщини отримали фінансування США на розвиток плану територій

Дві громади Харківщини отримали фінансування США на розвиток плану територій
Суспільне Харків

Пісочинська та Роганська громади Харківщини стали учасницями пілотного проєкту з розробки комплексних планів розвитку своїх територій. Проєкт фінансується Агенцію США з міжнародного розвитку (USAID).

У липні цього року набув чинності закон № 711-IX "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель". Він передбачає, що до 1 січня 2025 року громади повинні розробити детальний план своїх територій.

Крім змін до земельного законодавства, пройшли зміни й до будівельного та з’явився новий вид містобудівельної та землевпорядної документації – комплексний план просторового розвитку громади. Він охоплюватиме не тільки містобудівельну документацію, але і земельну. Це буде один документ, в якому буде визначено, як громада планує розвиватися.

Роганська громада

Заступник Роганського селищного голови Микола Котелевець говорить, що їм вдалося потрапити до проєкту, тому що громада вже вела роботу з упорядкування територій.

"Ми відгукнулися на оголошення USAID. На відбірковому етапі було досить важко. Необхідно було надати багато вихідних даних. Крім того, бралась до уваги наявність вже розробленої містобудівної або землевпорядної документації. У нас центральний населений пункт вже був з готовим генеральним планом і по іншим населеним пунктам виконувалися інші роботи. Це зіграло свою роль, бо цей проєкт має стислі терміни і якби ми починали з нуля, то вкластися в терміни (до кінця 2021 року) було б неможливо", — каже Котелевець.

За його словами, у громаді пройшли перший етап збору вихідних даних, він виявився найважчим, каже Котелевець.

"Ті дані, які є в громаді, з ними проблеми немає, але існують показники, які належать іншим власникам. Наприклад Обленерго, Укртелеком, "Харківгаз". Отримати від них інформацію виявилося дуже важко. Довелося з кожним окремо розв'язувати це питання, а без нанесення на карту достовірної інформації про всі інженерні мережі просторове планування просто неможливе", — пояснює представник Роганської громади.

Другий етап передбачає створення планово-картографічної основи.

"І сьогодні ми знаходимося вже на етапі архітектурно-планувальних рішень, тобто ми нанесли чинний план і наносимо перспективу з усіма обмеженнями, обтяженнями, визначаємо цільове призначення тих чи інших земельних ділянок", — зазначає представник Роганської громади.

На думку Миколи Котелевця, план розвитку територій вже у найближчі п'ять років дозволить громаді залучити не менше 10 великих інвесторів.

"Інвестору буде простіше розпочати будівництво тобто подати декларації про початок робіт і таке інше і потім ввести в експлуатацію цей об’єкт, тому що по суті всі архітектурні та містобудівні рішення вже є. Зникає необхідність розробки детальних планів територій. Це ще й здешевлює для інвестора проєкт", — наголошує заступник Роганського селищного голови.

Пісочинська громада

Пісочинський селищний голова Олег Чернобай говорить, що план їхньої громади розроблений більш ніж на 50%. Завершити цю роботу збираються до кінця року.

«Вже не один і не два спеціалісти приїжджали до громади. Проведена геодезична зйомка, інвентаризація всіх будинків та підприємств, які розташовані в громаді, також проінвентаризовані ділянки, які занесені в базу Держземкадастру і які ні. Ми вже зробили висновки, де у нас буде багатоповерхова забудова, вже визначили майданчики для будівництва логістичних центрів", — розповідає Чернобай.

Він також впевнений, що в першу чергу цей план буде корисний для майбутніх інвесторів громади.

"Це дуже важливо для інвесторів. Якщо у них буде бажання збудувати якийсь об’єкт, вони зможуть це зробити без оформлення документів роками, бо в плані вже буде визначено призначення землі й інвестору не потрібно це окремо погоджувати", — сказав Пісочинський селищний голова.

На початок