Як вберегтися від сезонної алергії: поради херсонської лікарки

Як вберегтися від сезонної алергії: поради херсонської лікарки

Як вберегтися від сезонної алергії: поради херсонської лікарки
Pixabay

Близько 40% населення схильні до алергічних реакцій. Про те, які бувають прояви алергії у дітей та дорослих, хто більше схильний до алергії і як покращити своє самопочуття тим, хто залежний від алергії, у студії Сьогодні. Головне розказала головна експертка департаменту здоров’я Херсонської облдержадміністрації з питань дитячої алергології Елла Туриця.

Кожного сезону є свої прояви алергії, говорить Елла Туриця. Наприклад, на новорічні свята люди звертаються з проявами харчової непереносимості. Коли ж починається цвітіння дерев, звертаються з проявами полінозу і кількість звернень зростає, коли цвіте амброзія, до серпня-вересня. Коли починається сезон респіраторних захворювань, звертаються з бронхіальною астмою. З роками пацієнтів більшає, а алергія молодіє, каже лікарка.

"Якщо багато років тому говорили, що поліноз більш характерний для 15 років, тобто для підліткового віку, то зараз ми маємо прояви полінозу навіть у дітей 1 року. Тут головними алергенами є харчові. Найчастіше – білок коров’ячого молока, яйця, пшениця, пізніше – морепродукти. Основним проявом є атопічний дерматит".

Елла Туриця говорить, що після першого року у дітей можуть приєднуватись респіраторні алергени. Це – побутовий пил, шерсть домашніх тварин, грибкові та пилкові алергени. Починається зростання рівня захворюваності на бронхіальну астму та алергічний риніт. До 10-15 років алергія росте бурхливо і залишається потім для різного віку на досить високому рівні.

"Якщо візьмемо з полиці супермаркету продукт і почитаємо, то там багато харчових добавок, підсилювачів смаку, тобто штучних хімічних речовин. Чим більше штучних речовин, тим краще вигляд і смак у цього продукту. Ми багато носимо синтетичного одягу, користуємось мийними засобами з хімічним складом, дихаємо вихлопними газами машин. Все це шкодить і містяни частіше страждають від алергічних захворювань".

Якщо у сім’ї ніхто не хворіє на алергію, то ризик того, що дитина хворітиме становить 15%, якщо хворіє один з батьків, то ризик зростає до 20-40%. А якщо хворіють і батько і мати, то ризик - до 60-80%.

Як вберегтися від сезонної алергії: поради херсонської лікарки
фото: cottonbro/Pexels

"Щоб виявити алерген, проводиться молекулярна діагностика, робляться шкірні тести, здаються аналізи і далі запроваджується специфічна терапія алергенами. Зараз є різні можливості. Є вітчизняні алергени, є й імпортні, що дають хороші результати. За два тижні до того, як почнуть пилкувати рослини-алергени, треба приймати антигістамінні препарати, захисні, очисні, соляні засоби для носа".

Елла Туриця говорить, що алергія – це хронічне захворювання. Якщо її не лікувати, страждає увесь організм. З’являється все більше її різновидів. Якщо у перші рік-два звернутися, то можна виявити кілька алергенів, але якщо запустити, то може бути протипоказання до проведення специфічної імунотерапії.

Марина Молода.

Читайте також:

  • Амброзія: що змінилося у Херсоні із застосуванням нового методу боротьби;
  • Амброзія: як проявляється алергія та як полегшити її симптоми;
  • Амброзія: як у Херсоні борються з алергенним бур'яном;
  • Амброзія: херсонські ОСББ розповіли про методи боротьби з алергенною рослиною.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

На початок