Готується показ опери "Про що мовчить Заратустра", музику до якої писав штучний інтелект

Готується показ опери "Про що мовчить Заратустра", музику до якої писав штучний інтелект

Готується показ опери "Про що мовчить Заратустра", музику до якої писав штучний інтелект

У кінотеатрі "Київська Русь" відбудеться прем’єра Phd-опери "Про що мовчить Заратустра" за вільним перекладом драматурга КЛІМа, повідомила формація NOVA OPERA.

"Вперше ми вирішили залучити до творення музики штучний інтелект. Він генерує з уже готових матеріалів нове музичне полотно. Однак ми його не беремо у чистому вигляді - наші композитори будуть обробляти найцікавіші моменти, бо все ж душі твору додає жива людина", - сказав Укрінформу вокаліст проєкту Андрій Кошман.

В Phd-опері "Про що мовчить Заратустра" формація NOVA OPERA об'єднала трьох композиторів: Сергія Вілку, Андрія Мерхеля, Яну Шлябанську. Співавторами опери виступають і вокалісти та музиканти.

"Те, як Заратустра проводить паралель між щастям та несвободою, нагадує мені філософію Шопенгауера. Тому ця теза і подобається мені більше, ніж інші, адже в ній поєднано одразу кілька течій європейських шкіл мислення. До того ж ця фраза досконало ілюструє вплив буддистського світобачення (частково прихильником якого і був Шопенгауер) на європейську думку", - написав у Фейсбуці композитор Андрій Мерхель.

За словами режисера Влада Троїцького, "сучасна людина відучується думати, у неї навіть скоротився словниковий запас. Тому текст опери – своєрідне випробування, чи вловить слухач сенс".

Що відомо

  • Показ вистави 24 вересня.
  • Режисер: Влад Троїцький. Музика: Сергій Вілка, Андрій Мерхель. Електроніка: GUMA.
  • Виконавці: Мар’яна Головко, Анна Кірш – сопрано; Андрій Кошман, Руслан Кірш – баритон; Жанна Марчинська – віолончель; Андрій Надольський – перкусія; Сергій Вілка – фортепіано, синтезатор, флейта; Астхік Григорян – світло; В’ячеслав Соболєв – звукорежисер
Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант