Хмельничани долучилися до Всесвітнього дня прибирання та прибрали берег Південного Бугу

Хмельничани долучилися до Всесвітнього дня прибирання та прибрали берег Південного Бугу

Хмельничани долучилися до Всесвітнього дня прибирання та прибрали берег Південного Бугу
Фото: Суспільне.

70 мішків сміття зібрали волонтери на березі річки Південний Буг у Хмельницькому. Прибирали територію від Старокостянтинівського шосе до вулиці Степана Бандери. Так 50 людей долучилися до Всесвітнього дня прибирання.

Про це Суспільному розповіла координатора акції у Хмельницькому Юлія Мазур.

Волонтери прибирали берег вздовж річки Південний Буг. В групі 50 людей. Рукавички та пакети для сміття закупили за гроші благодійників. Серед сміття часто знаходили стаканчики з-під кави, каже волонтерка, Наталія Процюк.

«Ми знаходимо все, але, зазвичай, до сміттєвих пакетів потрапляють пластикові стаканчики. Ще знаходили чимало вологих серветок, які, до речі, є одним із найстрашніших забруднювачів навколишнього середовища, адже вони взагалі не розкладаються», - каже дівчина.

Координаторка акції у Хмельницькому Юлія Мазур каже, що прибирали у місті протягом усього вересня.
Координаторка акції у Хмельницькому Юлія Мазур каже, що прибирали у місті протягом усього вересня. Фото: Суспільне.

Хмельничани таким чином долучилися до Всесвітнього дня прибирання, каже координаторка акції Юлія Мазур. За її словами, на різних локаціях в області люди прибирали протягом вересня.

«Прибирали ще біля річки Кудрянка, з боку Дубове і Ракове. Також ще прибирали в Івахновецькому лісі та в парку на Львівському шосе. Також сьогодні ще прибирають сьогодні біля пожежної частини на вулиці Північна», - розповідає Юлія Мазур.

Сміття сортують на місці прибирання: в окремі пакети кладуть папір, скло та пластик.

«Тут в нас вже повністю весь пластик, пляшки пластикові. Але найбільше все ж таки пляшки з-під алкоголю», - каже координаторка акції.

За годину прибирання волонтери зібрали 70 мішків сміття, яке відвезуть на полігон твердих побутових відходів.
За годину прибирання волонтери зібрали 70 мішків сміття, яке відвезуть на полігон твердих побутових відходів. Фото: Суспільне.

Серед предметів, які знайшли під час прибирання волонтери, є і Біблія. «Не знаю куди її, що з нею робити», - показує Юля Мазур.

У траві лежать використані медичні маски для обличчя. Волонтери їх не підіймають, каже Юлія Мазур, бо це небезпечні відходи, які утилізують окремо.

За годину прибирання волонтери зібрали 70 мішків сміття. Його, каже Юлія Мазур, відвезуть на полігон твердих побутових відходів.

Читайте також

На початок