СБУ на Хмельниччині оголосила про підозру в державній зраді колишньому офіцеру МВС

СБУ на Хмельниччині оголосила про підозру в державній зраді колишньому офіцеру МВС

СБУ на Хмельниччині оголосила про підозру в державній зраді колишньому офіцеру МВС

Служба безпеки України у Хмельницькій області зібрала докази злочинної діяльності колишнього спецпризначенця МВС України, який у 2014 році перейшов на бік Російської Федерації у Криму.

Про це повідомила речниця управління СБУ у Хмельницькій області Людмила Рябчук.

За її словами, наразі колишньому офіцеру повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, слідчими СБУ проводяться інші процесуальні дії.

«За матеріалами слідства, у березні 2014 року, під час захоплення російськими окупаційними військами території АР Крим, колишній офіцер одразу перейшов на бік ворога. Він зробив це всупереч Конституції України, військовим статутам та присязі, яку давав українському народові. Від «нового командування» чоловік одразу отримав посаду командира спеціального моторизованого батальйону 144-го спеціального моторизованого полку Внутрішніх військ РФ. У 2014 році російські пропагандисти використали його зраду як «позитивний приклад гідної поведінки українського офіцера». У засобах масової інформації країни-агресора «герой» висловив свою антиукраїнську позицію та несприйняття євроатлантичного курсу України. Ці коментарі активно тиражувалися у найбільш рейтингових ЗМІ Російської Федерації. Згодом керівництво відправило колишнього спецпризначенця для подальшої служби в Сибір, а ще через якийсь час на Крайню Північ Російської Федерації», - каже речниця управління СБУ в Хмельницькій області.

Людмила Рябчук додає, що СБУ продовжує розслідувати злочини проти основ національної безпеки України і слідкує за тим, щоб винні понесли відповідальність за свої дії.

Читайте також

На початок