Якими будуть наслідки виборів до Держдуми РФ та чи вийдуть люди з протестами. Відповідає Марк Фейгін

Якими будуть наслідки виборів до Держдуми РФ та чи вийдуть люди з протестами. Відповідає Марк Фейгін

Якими будуть наслідки виборів до Держдуми РФ та чи вийдуть люди з протестами. Відповідає Марк Фейгін
УНІАН

У Росії та на окупованих українських територіях почалися триденні так звані вибори у Державну думу. Голосування відбудеться в один тур за змішаною системою: громадяни Росії мають обрати 225 депутати за партійними списками та 225 парламентарів в одномандатних округах. У Євросоюзі вже заявили, що можуть не визнати результати виборів, якщо вони пройдуть з порушеннями демократичних принципів і міжнародного права. А секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов повідомив, що всі особи, які братимуть участь в організації виборів до Державної думи РФ на окупованих територіях Донбасу та Криму потраплять під дію українських санкцій.

Як результати цих виборів вплинуть на стан всередині країни в ефірі Українського радіо аналізує російський громадський діяч, адвокат Марк Фейгін.

Чи є ці вибори конкурентними

Це не партії і не вибори, бо насправді всі ці організації ― це філіали партії, яка знаходиться при владі, тобто “Єдиної Росії”, які були створені перед виборами, щоб вдавати конкуренцію, або старі партії, які вже давно знаходяться у парламенті: КПРФ, “Справедлива Росія”, ЛДПР, що є режимними партіями, тому вони пройдуть. Результати, в принципі, вже завчасно відомі. Це не нова система, вона й створена для імітації виборів. Виборів як таких немає, бо всі завчасно знають результати.

Ця система передбачає не однопартійне, а багатопартійне зображення. Вони потрібні лише для декорування системи, щоб не звинувачували владу, що лише одна партія в Держдумі. Щоб не було як за радянських часів, коли була лише КПСС, яка за конституцією була ядром політичної системи. Пройдуть ці чотири партії, всі інші ― це одноденні партії, які спеціально створили, щоб урізноманітнити політику.

Читайте також: "Лишається поле для боротьби". Експерт прокоментував участь жителів ОРДЛО у російських виборах

Результати “намалюють” і ніхто стосовно цього не хвилюється. Путіну і Кремлю все одно як на це відреагує міжнародне співтовариство. За останні кілька десятиліть в Росії не було виборів. Влада тримає всіх власною силою, силою армії, шантажем і розуміє, що поважають у світі лише силу, яку намагається демонструвати. А вибори для них ― це госпвідділ. Я знаю, якими бувають вибори, бо сам був депутатом у 1993-1995 рр. Я пам’ятаю ті вибори. Нічого навіть віддалено подібного нині не відбувається. Нині в Держдумі одні й ті самі партії, з тими ж керівниками, з невеликою кількістю нових облич, проходять туди, але їх затверджує Адміністрація президента перед кожними виборами, проте вони ні на що не впливають.

Чи є серед партій опозиційні

Ні, таких немає. Наприклад, є така партія “Нові люди”, яку очолює бізнесмен Олексій Нечаєв, який незрозуміло звідки з’явився. Її створив Кірієнко (Сергій Кірієнко, російський державний діяч, перший заступник керівника Адміністрації президента Російської Федерації - ред.), щоб показати, що там є якісь “ліберали”. Насправді вони не є лібералами. Вони критикують все, окрім Путіна. Бюджет їм не подобається, про корупцію розповідають, але це все картинка, вони нікуди не пройдуть, адже у них мінімальний рейтинг. У цій картині світу ніхто не очікує, що якісь опозиційні партії можуть кинути виклик владі. Там навіть до виборів такі партії не допустять. Представники таких партій знаходяться або за ґратами, або за кордоном.

Чи зможе комуністична партія протистояти правлячій

Це абсолютно неможливо, бо це системна партія, яка діє за правилами, що встановлює сама система. Все, що їм дозволяють ― це десь знизу “гавкати”. Очолює її Геннадій Андрійович Зюганов. Його сім'я ― мільярдери, яка вже три десятиліття очолює цю партію. Між іншим, його онук депутат Московської міської думи, теж керівник фракції. Вони є частиною системи управління, їм необхідно вдавати, що вони є опозиційною партією, з чим впоралися. Десь у регіонах є чесні люди, які намагаються щось робити, створювати спротив, навіть всередині КПРФ, але від безвихідності вони приєднуються до цієї партії і намагаються від неї балотуватися.

Читайте також: "Догани й звільнення". Журналіст розповів, як в "Л/ДНР" змушують голосувати на виборах до Держдуми

Два роки тому в Держдуму потрапив такий гарний чоловік Шереметьєв Олег Шереметьєв був обраний за допомогою системи "розумного голосування" (розробленої Олексієм Навальним для підтримки найбільш перспективних опозиційних кандидатів). Він переміг підтриману мерією головлікарку 57-ї лікарні, депутатку Мосміськдуми попереднього скликання від об'єднання "Моя Москва" Ірину Назарову з різницею в 614 голосів.(Олег Шереметьєв - ред.). Втім, згодом проти нього порушили кримінальну справу і позбавили його депутатського статусу. Йому інкримінували липове шахрайство і позбавили роботи. З такими вони розправляються дуже швидко. Те саме відбудеться, якщо в Думу потраплять кілька таких людей. Там швидко вирішують такі проблеми. Механізм репресій і тиску працює безвідмовно.

Про кандидатів від правлячої партії

Там мерзотник на мерзотнику сидить і мерзотником поганяє. Там такі ж і в КПРФ вистачає українофобів і ненависники. Так вони балотуються, але ви повинні зважати на те, що Держдума нічого не вирішує, все вирішують у Кремлі. Питання Україні є стратегічними, тому депутати на ці питання не впливають. У цьому складі Держдуми з’явиться більше силовиків, адже там є квоти. Я думаю, що третина депутатів Державної думи ― це будуть вихідці зі спецслужб або донощики. Там люди отримали від Путіна це право, але це завдання вони будуть вирішувати корупційними схемами.

Про “розумне голосування”

“Розумне голосування” ― це така ідея, яка полягає у тому, щоб якомога сильніше завдати шкоду “Єдиній Росії”. Це можна зробити, проголосувавши за інші організації, щоб ті, отримали владу, стали опозиційними та взяли владу у свої руки. Я в подібне не вірю, бо для “розумного голосування” потрібно, щоб воно відбулося, щоб були вибори, а їх немає, результати Кремль уже знає. Ще якусь боротьбу можуть зображати в Москві, може ще у двох-трьох великих містах, але далі ніхто й не почує про це “розумне голосування”, особливо в провінції. 90% виборців у це ніяк не залучені. Тому, я вважаю, що “розумне голосування” не може спрацювати. Як процес, коли голосують три дні, можуть назвати нормальним.

Читайте також: Європарламент схвалив резолюцію щодо РФ. Рекомендує посилити санкції та відключити від SWIFT

У Москві 15 мільйонів мешканців. Там вигадали дистанційне голосування, де вже зареєструвалися понад 2 мільйонів людей, всі ці голоси будуть сфальсифіковані, бо там немає жодного нагляду, ніхто не контролює цей процес.

Про голосування на окупованих територіях

Тут дві причини. По-перше, там роздали 630 тисяч паспортів, де ще у світі таке відбувалося. Таких людей використовують як ресурс, показують, що ніколи цю територію не віддадуть Україні. Це така демонстрація сили. Друга причина ― пропагандистська. Голоси з окупованих територій особливо ні на що не впливають, але настроями цих людей маніпулюють, залучаючи їх у цей злочинний процес. Я думаю, що це репетиція перед тим як поселити цих людей всередину країни, кудись у Сибір.

Як на це може вплинути українська влада

Я вважаю, що Україна повинна звертатися до США та європейських структур, щоб одразу у понеділок (20 вересня - ред.) оголосити про неправомірність таких дій, щоб делегація Парламентської асамблеї Ради Європи припинила свої обов’язки в Росії, щоб усі, кого оберуть у Держдуму, потрапили під санкції. Я думаю, що це буде суттєвий удар по легітимності цього органу.

Чому санкції не допомагають

Іншої альтернативи немає. Що робити, воювати? Росія одна з наймогутніших воєнних держав, це буде зробити важко. Інший варіант ― домовлятися, поступатися, піддаватися на шантаж. Я вважаю, що санкції ― це заміна війни, ще один спосіб покарання за злочин. Немає такого міжнародного органу, який би міг якимось чином встановити справедливість, хоча б у частині окупації українських територій. Санкції ― це єдиний безальтернативний механізм впливу на цю владу і її представників.

Чи будуть протести після виборів

Думаю, протестів уже не буде. По опозиції зробили серйозний удар. Нині тих, хто закликає виходити, вже притягнули до відповідальності за поширення такої інформації, декого заарештували. Для протесту потрібні ресурси і сили, а основні лідери опозиції у тюрмах чи за кордоном, всередині країни немає тих, хто може взяти на себе організацію протестів.

Зазначимо, секретар РНБО Олексій Данілов заявив, щоб всі особи, які братимуть участь в організації виборів до Державної думи РФ на окупованих територіях Донбасу та Криму потраплять під дію українських санкцій. Він повідомив, що на засіданні Радбезу був пропрацьований перший санкційний список причетних до проведення незаконних виборів.

Що відомо

  • До виборів у Держдуму РФ, які відбудуться 19 вересня, у російському посольстві в Києві відкриються виборчі дільниці. Про це під час брифінгу розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
  • Жителів окупованих територій Донеччини та Луганщини примушують брати участь у виборах до російського парламенту, погрожуючи звільненнями та штрафами.
  • РФ організувала масову видачу паспортів жителям окупованих територій Донеччини та Луганщини напередодні виборів до російського парламенту.
  • Верховна Рада засудила проведення виборів до російської державної Думи на території окупованого Криму та Донбасу та підтримала звернення до міжнародної спільноти через це.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди