В проєкті бюджету на 2022 рік на освіту закладено на 17 мільярдів більше, ніж у 2021

В проєкті бюджету на 2022 рік на освіту закладено на 17 мільярдів більше, ніж у 2021

В проєкті бюджету на 2022 рік на освіту закладено на 17 мільярдів більше, ніж у 2021
pexels.com

У проєкті державного кошторису країни на 2022 рік видатки на освіту закладені на рівні майже 186 мільярдів гривень, що на 17 мільярдів більше, ніж цього року.

Про це заявила очільниця підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.

"Проєкт бюджету на наступний рік передбачає збільшення стипендій, розвиток інклюзивної освіти, розбудову безбар’єрного простору, підвищення зарплат вчителям, створення гідних умов праці для усіх освітян та сучасних умов навчання для дітей. Це свідчить про те, що освіта залишається одним з незмінних пріоритетів для держави, а проєкт бюджету орієнтований на інвестиції в людей та майбутнє", – зауважила Гришина.

Читайте також: Уряд затвердив проєкт Держбюджету-2022. Що він передбачає

Зокрема, відповідно до проєкту бюджету, видатки на стипендії для професійної та вищої освіти зростуть на 1,1 мільярда до 4,5 мільярда гривень. Стипендія у професійних навчальних закладах збільшиться у 2,5 рази – до 1 250 гривень, а у закладах вищої освіти – у 1,5 рази, до 2000-2500 гривень.

Ще 250 мільйонів гривень піде на розбудову 50 науково-практичних центрів профосвіти. Окремі субвенції в розмірі 1,5 мільярда гривень кожна передбачені на здорове харчування та пожежну безпеку в школах.

Окрім того, додала депутатка, Міністерство освіти отримає 200 млн доларів США від Світового банку протягом найближчих п’яти років у рамках проєкту «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів». За угодою ці кошти у першу чергу спрямують на розбудову цифрової інфраструктури і цифрових рішень для навчальних закладів.

Що відомо

  • Згідно з законодавством, Кабінет міністрів України щороку подає до Верховної ради проєкт закону про Державний бюджет України на наступний рік не пізніше 15 вересня поточного року. Разом із проєктом закону подається доповідь про хід виконання Державного бюджету України поточного року.
  • 15 вересня Кабінет міністрів затвердив проєкт Державного бюджету на 2022 рік. Його пріоритети — охорона здоров'я, освіта, інфраструктура, цифровізація, безпека та оборона. Прогнозований курс гривні до долара у 2022 становитиме 28,6.
  • Згідно з проєктом бюджету, у 2022 році 2,6 мільярда гривень підуть на закупівлю вакцин проти коронавірусу і 157 — на нову програму медичних гарантій.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок