Без малокомплектних шкіл та з новим меню: як відбуваються оновлення в системі навчання на Черкащині

Без малокомплектних шкіл та з новим меню: як відбуваються оновлення в системі навчання на Черкащині

Без малокомплектних шкіл та з новим меню: як відбуваються оновлення в системі навчання на Черкащині
Суспільне: Черкаси

Закривають малокомплектні школи та оновлюють освітні процеси: Суспільне дослідило, як відбуваються оновлення в системі навчання школярів на Черкащині.

Оптимізація шкіл на Черкащині

У селі Онопріївка, що на Тальнівщині, через брак учнів закрили школу, де навчалося 16 дітей. Із 1 вересня учні з Онопріївки навчаються в сусідній Рижанівці. Їхати туди 15 кілометрів.

Загалом, за словами керівника обласного Управління освіти Валерія Данилевського, у 2020-2021 навчальному році на Черкащині закрили 16 шкіл, ще у 82 понизили ступінь, а от у 2019-2020 оптимізували 43 заклади: три ліквідували та в 36 понизили ступінь.

За словами Валерія Данилевського, врятувати малокомплектні школи може поліпшення демографічної ситуації та повернення молоді до села.

Навчання після оптимізації

Школу у селі Кононча Канівської громади закрили у червні 2021. Дітям та вчителям запропонували перейти у школи села Межиріч, Хмільна чи в місто Канів. 25 дітей та четверо педагогів після закриття Конончанської школи розпочали навчальний рік у Хмільнянському ліцеї Канівської громади.

Ще 44 учні ліквідованої Конончанської школи перейшли на навчання до Канева, Межиріча та села Хмільна.

За словами начальниці відділу освіти Канівської міської ради Надії Голди, якби зберігся Конончанський навчальний заклад, то навчання однієї дитини обходилося у 200 тисяч гривень на рік. На такий же період у школі №4 дитина обходиться у дві тисячі гривень. Приміщення Конончанської школи залишається комунальною власністю громади, нині вирішують, хто там працюватиме.

Нові способи отримання освіти

"Дистанційка" нині не вимога часу. У Черкасах діти переходять на навчання онлайн, щоб отримати якісну освіту, вважають черкащанки Анна Мельниченко та Кіра Ткаченко. Вони почали навчалися дистанційно задовго до карантину. Батьки школярок розповіли Суспільному, що обрали такий формат, аби діти отримували якісні знання та щоб уникнути шкільних проблем.

За словами заступниці міського голови Марини Гаркавої, такий спосіб навчання не створює проблем, тому що вчителі вже мають досвід та більш підготовлені вести уроки онлайн. Окрім того, для шкіл міста закупили та передали 600 комп’ютерів. Тож кожен охочий учень може обрати собі навчання до смаку.

Нове оцінювання у початковій школі

Із вересня 2021-го "бальну" систему оцінювання школярів змінили на "вербальну" та "рівневу", згідно з рекомендаціями Міністерства освіти науки. У школах нині замість "десяток" і "дванадцяток" мають ставити "Чудово", або "Ти впорався із завданням", розповіла Суспільному начальниця Управління якості освіти області Оксана Компанієць.

Суспільне побувало на уроках в Черкаській санаторній школі №14.

Школярі можуть сприймати позитивну або негативну оцінку на свій рахунок, зауважила заступниця директора з навчально-виховної роботи Наталія Шпира. Тому й вирішили на педраді перевести молодші класи на "вербальну" і "рівневу" системи.

За словами начальниці Управління якості освіти області Оксани Компанієць, удосконалювати механізми оцінювання самим педагогам – у міністерстві не забороняють. Аби дізнатися, яке прижилися системи – вже провели не одне опитування. Попередні результати показали, що системи зручні, перспективні та, головне, допомагають простежити динаміку успішності дітей.

Як впроваджують у школах Черкащини оновлене шкільне меню

На Черкащині розпочали оновлювати шкільне меню за рецептами Клопотенка, розповів Суспільному начальник обласного управління освіти Валерій Данилевський. За його словами 60% закладів Черкащини з 1 вересня розпочали готувати оновлене меню. Усім іншим продовжили процес переходу. У школах міста Черкаси цей процес остаточно розпочнеться з 1 січня 2022 року, зауважила заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава. За її словами значно більше в меню буде овочів, фруктів, м’яса та кисломолочної продукції. Після погодження програми харчування членами виконкому, її розглянуть на сесії.

Однак із 1 січня нові вимоги мають бути уведені в усі школи.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок