Прапор України на Місяці. Підприємство "Укроборонпрому" долучилося до космічної місії Spacebit

Прапор України на Місяці. Підприємство "Укроборонпрому" долучилося до космічної місії Spacebit

Прапор України на Місяці. Підприємство "Укроборонпрому" долучилося до космічної місії Spacebit
. Associated Press

У 2022 році космічна місія британської компанії Spacebit доставить на місяць прапор України з титану, надрукований на 3D-принтері.

Про це повідомляє пресслужба "Укроборонпрому".

"ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Корольова, яке входить до складу Укроборонпрому, долучилося до вітчизняної частини космічної місії на Місяць, яку реалізує британська компанія Spacebit у партнерстві з підприємствами з різних країн світу. Старт заплановано на весну 2022 року. Цей політ є першою місією на супутник Землі за участю України", – розповіли представники "Укроборонпрому".

У випробувальній лабораторії підприємства перевірятимуть обладнання, яке використають на Місяці, на кліматичні та механічні стреси. Як стверджують у пресслужбі "Укроборонпрому", завдяки унікальній "гарячій камері» з джерелами іонізуючого випромінювання потужністю до 13 ступеня прилади та устаткування зможуть перевірити на радіаційну стійкість і радіаційне старіння.

"Також ми приступаємо до виготовлення надлегких і надміцних механічних конструкцій для обладнання місяцеходу, який вже за рік почне обстеження поверхні супутника Землі. Ми отримаємо можливість доторкнутись до майбутнього та спостерігати, як продукція нашого підприємства допомагає підкорювати космос", – розповіла директорка з розвитку "Меридіану" Ольга Руденко.

Насамперед на Місяць відправлять обладнання для дослідження ґрунту, випробування технології відбору зразків, збирання інформації про теплові властивості та магнітне поле тощо. Спочатку вантаж потрапить до великого кратера Lacus Mortis на ближній стороні Місяця, а згодом – до темної плями Oceanus Procellarum  на поверхні небесного тіла.

Датчики, вироблені на українських підприємствах, збиратимуть інформацію про радіаційний фон, а спеціальна камера транслюватиме відеострім з поверхні. Всі отримані дані будуть доступні вітчизняним науковцям для розвитку космічних програм.

Крім того, місія доставить на Місяць прапор України, надрукований на 3D-принтері з титану. Під час його виготовлення було використано спеціальну технологію "зеленого" безвідходного виробництва.

Що відомо

  • NASA успішно завершила випробування ракети, яка в межах місії "Артеміда" має доставити людей на Місяць.
  • Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) планує висадити першу жінку на Місяць у найближчі десять років.
  • Раніше програма з освоєння Місяця під назвою "Артеміда" складалася з трьох етапів: перша місія (Artemis 1), що передбачає непілотований випробувальний політ "Оріона" навколо Місяця і його повернення на Землю, запланована на другу половину 2020 року. Другий етап (Artemis 2) — обліт супутника Землі з екіпажем на борту — повинен відбутися у 2022 році. На третьому етапі місії (Artemis 3) NASA розраховує здійснити висадку астронавтів на Місяць у 2024 році.
  • У листопаді 2020 року NASA запропонувало всім охочим отримати паспорт астронавта.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок