Колекція старовинних плівок: фотограф купує негативи та розшукує людей, що зображені на них

Колекція старовинних плівок: фотограф купує негативи та розшукує людей, що зображені на них

Колекція старовинних плівок: фотограф купує негативи та розшукує людей, що зображені на них
Приватна колекція негативів Арсенія Герасименко

Фотограф Арсеній Герасименко з Харкова започаткував проєкт The Past.continues. Він колекціонує старовинні плівки, розшукує людей, які зображені на фотографіях та публікує їх в соціальних мережах.

Фотограф працює над проєктом пів року. За цей час, за його словами, вдалося відшукати авторів та героїв великих українських архівів. Наприклад, опрацьовуючи колекцію негативів полковника Петра Гармаша з села Каленики Черкаської області, він зацікавився знімком двох дівчат у вишиванках. Фотографію зробили у 50-х роках. Вдалося з'ясувати, що зараз одна з них продовжує жити у Черкаській області, а інша переїхала до Нижньовартовська у Росії, написав фотограф у Фейсбуці.

Іншу історію він розповів в ефірі Громадського радіо: "Цікава доля одного кадру з архіву шотландського моряка Томсона, знятого 70 років тому. На ньому портрет дівчини Дороті біля вікна". За рекомендацією свого колеги Андрія Паламарчука, Герасименко розмістив світлину у популярному единбурзькому пабліку "Загублені единбуржці".

"Через короткий час до пошуків приєдналися десятки людей. По виду з вікна на фото шотландцям вдалося визначити точне місце знімання, включаючи будинок, поверх і знайти людей, які колись з цією дівчиною працювали. Зараз Дороті понад 90 років. Ми написали їй лист і чекаємо на відповідь", - розказав Герасименко.

Любов до старих любительських кадрів фотограф пояснює тим, що на них все чесно. Такі світлини без цензури, ретуші фоторедактора та чогось награного. "Серед знімків є шедеври, які можна роздивлятися годинами", - говорить він. А почалося колекціонування з випадковості. На одному з американських аукціонів Герасименко купив коробку з негативами хроніки війни у В'єтнамі. Про це він розказав в інтерв'ю виданню Buro: "Там я знайшов конверт з підписом "якісь люди на якомусь кораблі". Людьми виявилися актриса Грейс Келлі з батьками, яка їхала з США в Монако на своє весілля з принцом Реньє III".

За його словами, часто люди не усвідомлюють, якими цінними світлинами володіють. Негативи і старі фотографії губляться, псуються, викидаються на смітник. "З цієї причини одне з головних завдань проєкту - зберегти і показати людям те, що ще не втрачено і не знищено", - сказав фотограф.

Старі негативи він збирає відусіль. Купує на аукціонах в Україні та за кордоном, просить небайдужих людей надсилати йому матеріали. Єдина умова - це має бути негативи плівок.

На початок