Франція та ФРН можуть вивести війська з Малі через втручання російської "ПВК "Вагнер"

Франція та ФРН можуть вивести війська з Малі через втручання російської "ПВК "Вагнер"

Франція та ФРН можуть вивести війська з Малі через втручання російської "ПВК "Вагнер"
AP

Франція та Німеччина можуть вивести свої військові місії з Малі через переговори нового керівництва країни з російськими найманцями з "ПВК "Вагнер".

Про це повідомляє DW.

13 вересня у західні ЗМІ просочилася інформація, що режим, який прийшов до влади у Малі внаслідок нещодавнього військового перевороту, проводить переговори про розміщення в країні військового контингенту російських найманців з так званої "ПВК "Вагнер".

14 вересня в Парижі глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан пригрозив вивести французькі війська з Малі у разі укладення угоди.

"Вагнер – це військові формування, які в минулому проявили себе в Сирії й Центральноафриканській Республіці як ті, хто скоюють злочини й чинять насильство, що ніяк не допомагає вирішенню проблем і абсолютно несумісне з нашою присутністю", – заявив Ле Дріан.

15 вересня міністерка оборони ФРН Аннеґрет Крамп-Карренбауер заявила, що якщо керівництво Малі піде на угоду з Росією, то "це суперечитиме всьому, що Німеччина, Франція, ЄС і ООН робили в Малі протягом останніх восьми років".

Офіційний Кремль поки не коментував можливі переговори уряду Малі з "Вагнером", але прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що "російський військових у Малі немає".

Довідка. У 2013 році Євросоюз відправив в Малі, де розпочалися сутички між урядовими військами та угрупуваннями сепаратистів та ісламістів місію European Union Training Mission Mali (EUTM Mali). До місії долучилися 22 країни ЄС. Чисельність європейських військових у країні – близько 900, з яких 600 – військовослужбовці Бундесверу. До 1100 військовослужбовців Бундесверу беруть участь у миротворчій місії ООН задля стабілізації в Малі (MINUSMA). Крім того в Малі діють 5100 французьких військових, які одночасно беруть участь в декількох місіях, включно з тими, що узгоджені безпосередньо з керівництвом Малі та сусідніми африканськими країнами по регіону Сахель.

На початок