Довибори на Херсонщині. Шість кандидатів у нардепи - хто вони

Довибори на Херсонщині. Шість кандидатів у нардепи - хто вони

Довибори на Херсонщині. Шість кандидатів у нардепи - хто вони

На 17 вересня кандидатами у народні депутати від 184 територіального округу зареєструвалися 5 чоловіків і 1 жінка. Про це йдеться на сайті Центральної виборчої комісії. Хто ці люди і звідки вони, цікавилось Суспільне.

У всіх 6 зареєстрованих відсутня судимість і немає заборгованостей по аліментах.

Херсонець Олег Баркаренко - підприємець, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Свобода".

Геннадій Лагута від політичної партії "Партія Ігоря Колихаєва "Нам тут жити!" теж з Херсона. Чинний депутат обласної ради.

Сергій Матвійчук від політичної партії "Команда Симчишина". Директор комунального підприємства "Хмельницькінфоцентр".

Катерина Одарченко - політична партія "Національна платформа". Голова Інституту Демократії та розвитку "PolitA".

Андрій Помазан від політичної партії "Нові обличчя". Депутат Ірпінської міської ради 8-го скликання.

Ігор Токовенко - керівник Дніпропетровської обласної організації партії "Народовладдя". З Новомосковська.

Олег Баркаренко, який балотується від партії "Свобода", більш відомий у Херсоні. Це - спроба партії нагадати про себе, вважає член Комітету виборців України Володимир Молчанов.

"Свобода", яку представляє Олег Баркаренко, вона не має шансів як така. Не те, щоб там переважав російський електорат. Цей округ досить проукраїнський, але проукраїнськість та етнічний націоналізм, який декларує "Свобода" досить різні речі", - каже Молчанов.

"Балотування від партії "Свобода" тому, що я підтримую ідеологію і підтримую те, що українці повинні бути при владі. Вирішив іти захищати інтереси воїнів, їхніх сімей і людей взагалі, щоб у нас люди не їздили не працювали на дядю в Європі", - говорить Олег Баркаренко.

З приводу закидів у соцмережах щодо монополії на дитяче харчування у Херсоні Олег Бакаренко сказав наступне:

"У мене були склади, і люди запропонували мені ці склади використовувати для потреб харчування дитячих садків. Про школи мови не було і не йде. Ніякого відношення до шкіл фірма "Дом Юг Сервіс" немає. Я на це підписався і результат маю на лице".

Сергій Матвійчук очолює Херсонську обласну організацію партії, яка його висунула:

"Хмельницький та Хмельниччина мають чим пишатися. Тому зміни, що почалися, мають бути реалізовані на Херсонщині відповідно. Саме тому політична партія "Команда Симчишина" буде брати участь у виборах 31 жовтня", - каже Сергій Матвійчук.

Партія мера Хмельницького "Команда Симчишина" також є представницею "Свободи", пояснив політолог Володимир Молчанов.

"Представник комунального підприємства - зовсім чужа тут людина. Тим більше не має шансів. Якби "Свобода" тут мала якісь шанси, ми б подумали, що це - спроба розбавити свободівський електорат", - каже Молчанов.

Кандидат з Дніпропетровщини Ігор Токовенко пояснив нам, чому балотується від округу на Херсонщині.

"Мені по духу близькі південь і схід України, де я народився. Тому, коли був вибір балотуватися до Верховної ради від Черкащини чи від Херсонщини, мій вибір упав на другий регіон. Більшість людей українського народу пов’язують однакові проблеми: низькі зарплати і пенсії, завищені спекулятивні тариф і ціни, те, що влада працює на 1 відсоток найбагатших – на олігархію", - каже Ігор Токовенко.

"Може, якісь особисті амбіції якоїсь людини там, де є зараз можливість пообиратися. Ніяких шансів теж. Це - пів відсотка випадкових людей, які просто подивляться програму і вона їм сподобається", - розказав Молчанов.

Катерина Одарченко родом з Херсона. Своє бажання балотуватися у народні депутати жінка обґрунтувала так:

"У мене є особиста історія, чому я займаюся питанням соціальної політики, борюся проти закриття шкіл і лікарень, яке зараз масово відбувається у Херсонській області. У мене у самої померла бабуся від інсульту через несвоєчасне надання медичної допомоги".

"Одарченко – це прізвище більш-менш відоме в окрузі і в Україні. Хоча Одарченко не той, а та, його дочка, яка представляє іншу партію. Навряд у неї є якісь шанси, якщо вона не зробить якесь диво", - каже політолог.

Через прогнозовану низьку явку переможцем на виборах у 184 окрузі стане той, хто сподобається місцевим елітам, пояснив Володимир Молчанов:

"Це - шматки Каховського, Херсонського районів, переважно це - Бериславський район. Але так чи інакше це - неоднорідна система. Депутат, який буде обраний в результаті цього, не зможе представляти округ так, як усереднений виборець хоче цього"

На сьогодні вже зафіксовані порушення виборчого процесу, пов’язані з зовнішньою агітацією, розказав Євгеній Гладкий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області.

"На бордах певних кандидатів мають бути вихідні дані. Вказано, хто надрукував, який тираж, хто відповідає за випуск цих матеріалів. Нашими спостерігачами було зафіксовано те, що не було вказано таких даних. Ми викликали поліцію, та зафіксувала ці факти", - каже Гладкий.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

На початок