Суди, що тривають сім років: на якому етапі слідство у справі черкаського журналіста

Суди, що тривають сім років: на якому етапі слідство у справі черкаського журналіста

Суди, що тривають сім років: на якому етапі слідство у справі черкаського журналіста
Фото: Суспільне Черкаси

До дня пам’яті журналістів, які загинули під час виконання професійних обов’язків, Тетяна Рева поспілкувалася із Валентиною Сергієнко, дружиною журналіста Василя Сергієнка, якого у 2014 році викрали й закатували у лісі біля Корсуня-Шевченківського.

Не боявся говорити правду – таким, зі слів дружини, український журналіст Василь Сергієнко запам’ятався рідним та друзям. У будинку, з якого викрали чоловіка, Валентина Сергієнко живе сьомий рік – відколи його не стало.

"У ньому мені все нагадує про страшне, що відбулося тут", – зауважила вона.

Вбивство сталося у квітні чотирнадцятого року. Як потім з’ясувало слідство, вбивці вже чатували біля будинку Сергія:

"Вони стежили з недобудови, яка через дорогу. Була п’ятниця, вечір. Темніло, і чоловік пішов закрити хвіртку. Його вдарили по голові. Він тільки добіг до хати, вони його ще вдарили. Він сильно закричав – мама почула цей крик. Тут була калюжа крові, просто біля ґанку. Вона розповіла, що три людини над ним схилилися і щось робили.", — розповіла дружина.

Вбивць шукають сім років: на якому етапі слідство у справі черкаського журналіста
Фото: Суспільне Черкаси

Непритомного чоловіка винесли із двору, в який він більше не повернувся. На доріжці тоді лишилися лиш плями крові. Втім, тепер тут сонячно. На відкритій веранді у вазі завжди живі квіти.

"Ми поставили тут столик, і тут снідали й обідали. Фрукти із саду, духмяний чай, теж вирощений на подвір’ї – все так, як любив чоловік. Батьківській хаті він присвячував вірші – як я можу продати її, знаючи, що він її так любив і писав про неї".

Василь Сергієнко був письменником, журналістом та громадським діячем, учасником Майдану, займався розслідуваннями земельних махінацій. Зі слів Валентини Сергієнко, чоловік завжди говорив правду у вічі – і це багатьом не подобалося:

"Очевидно, він заважав. До того ж їм потрібно було показати, щоб інші боялись, тому й вчинили таке звірство. Він хотів змінити Україну на краще й за це поплатився життям".

Вбивць шукають сім років: на якому етапі слідство у справі черкаського журналіста
Фото: Суспільне Черкаси

5 квітня 2014 тіло Василя Сергієнка знайшли закопаним у лісі за 12 кілометрів від міста Корсунь-Шевченківський. Нині у справі шість обвинувачених – це виконавці вбивства. Усі вони на волі, як і ймовірний організатор злочину.

"Другорядних доказів безліч. Ниточок, які пов’язують з групою виконавців – дуже багато, але прямих доказів досі немає. Прямими доказами можуть бути покази виконавців, яким він замовив Василя Сергієнка. Але поки що таких даних у слідства немає і бандити не йдуть на співпрацю. Їм цілком комфортно в такому стані в якому вони зараз є", – розповів друг Василя Сергієнка, громадський діяч Олег Собченко.

Вбивць шукають сім років: на якому етапі слідство у справі черкаського журналіста
Дружина та матір біля могили Василя Сергієнка. Фото: Суспільне Черкаси

Справу шість років розглядали у судах Черкаської області. Цьогоріч в липні її передали до Дарницького райсуду Києва. Про це клопотала й адвокатка дружини покійного журналіста Євгенія Закревська.

"Юридична підстава, на яку зважив суд, – шість обвинувачених, свідків, учасників процесу живуть у Дарницькому районі Києва. Насправді ми взагалі не бачили перспектив розгляду цієї справи в Городищенському суді", – зауважила вона.

Підготовче засідання має відбутися наприкінці вересня, додала адвокатка.

"Ми маємо надію, що в Києві ці справи будуть слухатися по новій з нормальним темпом. Такі справи мають розслідуватися, щоб таке не повторювалося в майбутньому, і щоб кримінальники боялися виконувати замовні вбивства", – зазначив Олег Собченко.

Із його слів, сподівається, що нарешті справа зрушить з мертвої точки й винних покарають.

Авторка Тетяна Рева

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

На початок