Як хворим на діабет отримати безплатний інсулін. Відповідає експертка

Як хворим на діабет отримати безплатний інсулін. Відповідає експертка

Як хворим на діабет отримати безплатний інсулін. Відповідає експертка
Pixabay

З 1 жовтня цього року пацієнти з діабетом зможуть отримати інсуліни безплатно або з доплатою в будь-якій аптеці, яка працює за договором з Національною службою здоров'я. Вартість інсуліну в аптеках відшкодує НСЗУ.

Про це в етері програми “Сьогодні. Головне” розповіла заступниця директора департаменту комунікацій НСЗУ Лілія Ґудзь.

Як хворим на діабет отримати безплатний інсулін, - розповідає експертка
Лілія Ґудзь.

За словами експертки, відбуваються зміни в адмініструванні програми забезпечення інсулінами. Тепер отримати інсулін можна буде без прив'язки до місця проживання. Якщо раніше кошти на ліки кріпилися за територіями, то з 1 жовтня пацієнт зможе отримати свої препарати у будь-якій аптеці, яка працює за договором Національної служби здоров’я України, які будуть позначені спеціальними наліпками. Також перелік аптек, які працюватимуть за цією програмою можна буде дізнатися телефоном за номером 16-77, контакт-центр працює з 9:00 до 18:00.

Для того, щоб з 1 жовтня отримувати ліки за програмою НСЗУ, пацієнтові потрібно створити електронний план лікування у свого ендокринолога. В цьому плані визначається який саме інсулін, у якому дозуванні, та як часто буде потрібен. Лікар виписуватиме електронний рецепт, який у вигляді повідомлення приходитиме на телефон пацієнта. В аптеці для отримання ліків достатньо буде назвати номер рецепту та код з повідомлення. Рецепт діятиме три місяці.

Якщо пацієнт використав більше ліків, ніж виписано у рецепті, або йому потрібен новий рецепт, йому треба звертатися до свого сімейного лікаря. Якщо ж у пацієнта погіршується самопочуття, то план лікування корегує ендокринолог: він внесе зміни в електронній системі та пацієнт зможе отримати рецепт за оновленим планом.

За словами Лілії Ґудзь, на реалізацію програми виділено 600 млн грн, з яких аптекам відшкодовуватимуть вартість ін'єкцій, картриджів та шприц-ручок.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок