Музика в гуртожитку: в яких умовах тимчасово вчаться учні дитячої музшколи Рівного

Музика в гуртожитку: в яких умовах тимчасово вчаться учні дитячої музшколи Рівного

Ексклюзивно
Музика в гуртожитку: в яких умовах тимчасово вчаться учні дитячої музшколи Рівного
колаж Суспільного

Частина батьків учнів Рівненської дитячої музичної школи №1 імені Лисенка невдоволені тимчасовим приміщенням, де нині займаються їхні діти. Про це вони розповіли Суспільному. Пояснюють, що колишній гуртожиток на вулиці Відінській, куди перебрались учні на час ремонту, розташований у незручному місці і там немає умов для повноцінного навчання.

Суспільне побувало 16-го вересня в гуртожитку на Відінській, де нині займаються учні Рівненської дитячої музшколи.

Незручне переселення. Батьки учнів музшколи Рівного нарікають на умови навчання

13-річна Софія Супронюк п'ять років навчається грі на фортепіано і раніше займалася на вулиці 16 Липня. Тепер двічі на тиждень їздить на Відінську з іншого кінця міста.

Незручне переселення. Батьки учнів музшколи Рівного нарікають на умови навчання

"Я живу на вулиці Олени Теліги і сюди доїжджаю тролейбусом №1, або 42-ю "маршруткою". Це займає приблизно годину", – розповіла Софія Супронюк.

Мама Софії Ірина Супронюк каже, що у зв'язку з переїздом музичної школи з центру на Відінську, доньку тепер має завозити і забирати.

"Раніше такої потреби не було. Не подобається тут приміщення, без опалення. Тому що це, напевно, якийсь проєкт пілотний виходить, що навчи піаніста грати у фуфайці, битих валянках і рукавицях", – каже Ірина Супронюк.

Читайте також: Доля музшколи: викладачі прийшли під мерію Рівного з вимогами. Що відповів міський голова

Крім того, зі слів жінки, приміщення не обладнане для того, щоб проводити заняття.

"Це два класи, причому прохідні. І як вести урок сольфеджіо, коли чути все, що відбувається там. Паралельно проводити уроки в двох приміщеннях суміжних практично для нашого предмету – це не можливо" – зауважила Ірина Супронюк.

Зі слів заступниці директора з виховної роботи музшколи Тетяни Ковалевич, переїхати у колишній гуртожиток музична школа змушена була через те, що корпус на вулиці 16 Липня визнали аварійним.

Наразі на Відінській заняття проводять на третьому та четвертому поверхах, займаються тут близько пів тисячі учнів: це піаністи, скрипалі та віолончелісти.

Незручне переселення. Батьки учнів музшколи Рівного нарікають на умови навчання

"Батьки і увесь наш творчий колектив бажають, якнайшвидшого розв'язання питання саме капітального ремонту. Тому що реконструкція, самі розумієте, це дуже обширне поняття, по-перше. А, по-друге, воно може затягнутися на дуже тривалий термін", –пояснила Тетяна Ковалевич.

Крім того, за словами мами двох учнів Анни Шліхти, плата за навчання у 2021-2022 зросла.

"Нам ніхто нічого не пояснював. Викладачка просто повідомила, що з цього року за навчання буде така плата і дала квитанцію. Нам обіцяли ремонт, якісні умови. Натомість – дивне місце, яке діти практично знайти не можуть, воно не ідентифікується", – розповіла Анна Шліхта.

Незручне переселення. Батьки учнів музшколи Рівного нарікають на умови навчання

Профільна заступниця міського голови Рівного Марина Кузмічова каже, що батьки та працівники школи мали можливість знайти інше приміщення. Однак, жодних пропозицій від них не надходило. Тому наступні два роки, – а саме на такий термін підписано договір оренди, – діти будуть навчатися у приміщенні на Відінській.

Наразі всі роботи у аварійному корпусі музшколи на 16-го Липня призупинили і коли їх відновлять – поки невідомо.

"Замовником проєкту є директор музшколи. І якщо є висновок з архітектури, що проєкт не відповідає дійсності – саме директор школи має взяти до уваги цей висновок архітектури і подати запит на те, щоб переробляли проєкт. Кошти на це є, але процедуру треба пройти спочатку", – пояснила Марина Кузмічова.

При цьому заступниця мера пояснила, що коли розробляли проєкт – не було його обговорень з колективом, не було і громадських слухань.

Директор музшколи Олександр Приходько Суспільному зазначив, що колектив з нерозумінням сприйняв рішення міськради у серпні 2021-го року про зміну найменування робіт із "капремонту" на "реконструкцію", а також те, що 4,7 млн, виділених на роботи, з об'єкта забрали.

"Реконструкція будівлі, що пропонує проводити міська влада, передбачає повне знесення будівлі з руйнуванням навіть фундаменту. Акція протесту, що відбулася на підтримку збереження даної будівлі, зібрала понад 2000 підписів від небайдужих громадян. Працівники школи, батьки дітей звернулись з листами до міської влади, депутатів, в органи прокуратури, СБУ, істориків міста з проханням захистити від руйнування будівлі, повернення коштів на капітальний ремонт, перейменування назви тепер уже реконструкції будівлі на капітальний ремонт згідно з кошторисною документацією та продовження ремонтних робіт у найкоротші строки", – повідомив директор.

Що відомо

  • Ремонт другого корпусу Рівненської дитячої музичної школи №1 імені Миколи Лисенка на вулиці 16 Липня розпочався у жовтні 2020-го року. Його вартість, за словами заступниці міського голови Рівного Марини Кузмічової, понад 11 мільйонів гривень. Заступниця у квітні 2021-го зазначала, що роботи призупинені і поновляться, коли депутати проголосують за розподіл бюджету капітальних видатків.
  • У квітні частина батьків протестувала, аби на час ремонту аварійного приміщення дітей переводили у будинок на Відінській, 39 та вимагали знайти кращі умови. У мерії сказали, що це найоптимальніший варіант, який підходить для занять і тимчасово переїхати туди учні мають з 1 вересня.
  • Згадка про корпус музшколи датується 1903 роком. У 2017-му Суспільне показувало, як просіла частина будівлі та як всередині закладу обвалюється штукатурка.
  • У 2017-му начальник управління культури пояснював, що влада повинна зважити, що робити із будівлею, адже за 14 озвучених на той час мільйонів гривень можна збудувати школу "з нуля" зі значно більшою площею, ніж має стара школа.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок