Чернівецька районна рада висловила недовіру голові ОДА. Що це означає

Чернівецька районна рада висловила недовіру голові ОДА. Що це означає

Оновлено
Чернівецька районна рада висловила недовіру голові ОДА. Що це означає

Чернівецька районна рада висловила недовіру голові ОДА Сергію Осачуку. Звернення передали обласній раді.

За це рішення проголосували 34 депутати райради з 47 присутніх.

У зверненні йдеться,Фото/Артем ЖукЗвернення депутатів райради. що голова ОДА "провалив" реформу децентралізації та боротьбу з поширенням COVID-19. Зокрема депутати вказали, що у Чернівецькій області недостатньо профінансована медицина та низький рівень вакцинації. Також звернулись щодо "введення в оману" Президента та громадськість щодо об'єктів Великого будівництва та зневажливого ставлення до депутатів райради.

Звернення зареєстрував депутат фракції "За майбутнє" Петро Панчук. Про це у коментарі Суспільному повідомив депутат райради Артем Жук. Обранці просять винести питання про висловлення недовіри Осачуку на сесію обласної ради.

За словами експерта з виборчого права Ігора Баб'юка, рішення районної ради не впливає не відставку. Втім воно матиме значення, якщо його підтримає понад дві третини депутатів обласної ради.

"Звернення обласної ради розглядає Кабінет Міністрів. Уряд може рекомендувати президенту змінити голову ОДА", — каже Баб'юк.

У коментарі Суспільному Осачук сказав, що про голосування не знав, втім вважає це "загостренням політичного наступу" з боку фракції "Європейська Солідарність" у районній раді та інший фракцій, які їх підтримують.

За словами депутата фракції "ЄС" Артема Жука, голосували за звернення, адже підтримують аргументи, викладені у тексті. Водночас не є ініціаторами звернення.Також до депутатів фракції звертались мешканці громад з питаннями щодо роботи ОДА, а також фракція аналізувала роботу Осачука.

Що відомо

  • Сергій Осачук очолив Чернівецьку ОДА у листопаді 2019 року. Його призначили за указом Зеленського.
  • Осачук обіцяв завершити школи Великого Будівництва до кінця 2020 року. Втім декілька шкіл наразі не здали в експлуатацію.
  • Чернівецька область посідає третє місце з кінця за кількістю щеплень першою дозою. Станом на 16 вересня в області першою дозою щепили 116 648 людей, що складає 12,96% населення. Другою дозою імунізували 87 801 осіб.
На початок