Проєкт реконструкції "Авангарду" у Рівному коригуватимуть. Що хочуть міняти

Проєкт реконструкції "Авангарду" у Рівному коригуватимуть. Що хочуть міняти

Доповнено
Проєкт реконструкції "Авангарду" у Рівному коригуватимуть. Що хочуть міняти
Суспільне Рівне

Проєкт реконструкції стадіону "Авангард" у Рівному мають коригувати. Управління капітального будівництва шукає проєктанта, відповідна інформація з'явилась на майданчику публічних закупівель "ProZorro". Послуги оцінили у майже 1,5 млн. В матеріалах вказано менше місць для вболівальників, ніж було раніше.

Як вказано в документах до закупівлі, будівництво поділять на дві черги. Спершу мають закінчити східну трибуну без навісу, західну трибуну і поле з комунікаціями. Потім окремо – сам навіс, північну і південну трибуни.

Виконавець також має змінити поверховість і перепроєктувати західну трибуну. А ще – відкоригувати кошторис і генплан з врахуванням демонтажу південної та північної трибун.

Згідно з документацією на "ProZorro", стадіон зможе вмістити сім тисяч відвідувачів.

Проєкт реконструкції "Авангарду" у Рівному коригуватимуть. Що хочуть міняти
скрін з документації на коригування проєкту

У попередній редакції проєкту на сайті Мінрегіонбуду вказано, що раніше об'єкт планувався на 13,5 тисяч глядачів. Ця ж інформація міститься і в тендері на початку реконструкції.

У матеріалах на коригування проєкту вказано, що має відбутись "коригування генерального плану з врахуванням демонтажу південної та північної трибун та поділу на пускові комплекси". Південна й північна трибуни – це ті, що за воротами.

Замовником є управління капітального будівництва. Суспільне з початку тижня намагалось сконтактувати із керівником УКБ Володимиром Ляшуком для уточнення технічних нюансів, зокрема, і про місткість стадіону, проте на дзвінки він не відповів жодного разу. У пресслужбі мерії нас запевнили, що передали посадовцю прохання про коментар, проте на зв'язок він не вийшов. У п'ятницю, 17 вересня, він відповів на дзвінок, сказав, що погано чути, після цього пролунав звук завершення розмови. На усі наступні дзвінки Володимир Ляшук не відповідав. Редакція готова додати коментар, якщо чиновник вийде на зв'язок.

Деякі пояснення щодо коригування проєкту Суспільному надав заступник мера з питань економіки Ігор Кречкевич. Теми можливого зменшення кількості місць, однак, він не торкався. Посадовець пояснив, що тепер також хочуть запроєктувати котельню, переробити системи освітлення і поливу поля. Очікувана вартість перепланування – майже півтора мільйона гривень. Проєкт коригуватимуть три місяці.

Ігор Кречкевич повідомив Суспільному, що роботи на цей час не зупинятимуть. Суть коригування у тому, щоб у експлуатацію об'єкт здавати раніше і кількома частинами.

"Можна вивести спортивне ядро і бігову доріжку, і здати стадіон, де можна грати, із східною трибуною, а доріжку в теплий період року закінчити. Стосовно кінцевої вартості: якщо на сьогодні це майже 600 мільйонів, то сподіваємося, що якісь конструктивні елементи, можливо, та ж котельня, будуть дешевші. Мені тяжко сказати, які будуть суми, але наша зацікавленість – зробити об'єкт і знайти варіанти для економії", – сказав посадовець.

На час реконструкції футбольний клуб "Верес" використовує як домашню арену стадіон у Луцьку. Речник клубу Юрій Савчин повідомив: до коригування проєкту вони стосунку не мають, але зацікавлені у якнайшвидшому введенні "Авангарду" в експлуатацію.

Оголошення про пошук організації, яка скоригує проєкт, у публічних закупівлях оприлюднили повторно, оскільки на перший заклик не відгукнувся ніхто.

ДОПОВНЕНО 18:00

У пресслужбі міської ради Суспільному надіслали уточнення щодо місткості стадіону:

"Сім тисяч глядачів – це дві трибуни: східна та західна. Інші дві будуть проектувати після цих двох, якими зараз безпосередньо займаються на Авангарді. Зараз поширюють інформацію про те, що першочергово була мова про 15 тисяч місць, але це ніколи не зазначалося. 13466 місць було в проекті, який готував АртПростір. Там підраховано місця на усьому стадіоні", – повідомили у пресслужбі.

Що відомо

  • За три роки Рівнерада виділила на будівництво 160 млн грн, ще 100 млн – гроші з держбюджету. Для проведення змагань треба виконати робіт щонайменше на 310 мільйонів, – повідомляв керівник фірми-підрядника Юрій Фалко.
  • Мер Рівного заявив, що якщо не виникне форс-мажорів, навесні у 2022-му році на стадіоні вже можна буде змагатися.
  • У середині серпня голова Рівненської ОДА Віталій Коваль розкритикував темпи реконструкції стадіону і додав: якщо до жовтня ситуацію вирівняють, то у 2021-му році держава може дати іще 50 млн субвенції. Підрядник пообіцяв усе надолужити й пояснив, що затримка сталась, зокрема, із вини постачальників.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок