Модернізація КПП на Закарпатті: які пункти та як оновлюватимуть

Модернізація КПП на Закарпатті: які пункти та як оновлюватимуть

Модернізація КПП на Закарпатті: які пункти та як оновлюватимуть
Фото ілюстративне: Суспільне Закарпаття

Модернізувати закарпатські пункти пропуску пропонує уряду Комітет Верховної Ради з питань Євроінтеграції. Про це 16 вересня в Ужгороді на брифінгу сказала голова комітету Іванна Климпуш-Цинцадзе. Також, за її словами, урядовцям рекомендують визначити пріоритетні КПП, які планують будувати в нашій області.

"Коли ми дивимося на карту, нам кажуть: "У нас на Закарпатті мають бути плюс ще умовно 20 пунктів пропуску", — розповіла Іванна Климпуш-Цинцадзе. — Котрі з них перші? Якісь є домовленості з Угорщиною щодо ""Велика Паладь — Нодьгодош", це вже відображено в двосторонній угоді. Це означає, що напевно треба враховувати і цей компонент. Або порахувати ті чи інші зиски, можливості для економіки, для фінансової системи країни, і вкладення з огляду на той чи інший напрямок, де би ми хотіли відкрити перший КПП".

Голова консультативної місії ЄС в Україні Антті Хартікайнен вважає, що перш за все необхідно зосередити увагу на наявних пунктах пропуску, на забезпеченні їхнього функціонування, а вже після цього приділяти увагу питанням побудування і відкриття нових пунктів пропуску.

"За деякими винятками, коли є нагальна потреба для відкриття нових. Мені дуже важко уявити, ситуацію, коли увага зосереджена на побудуванні великої кількості нових пунктів пропуску в той час, як немає достатньої спроможності, в тому числі фінансової, на підтримання роботи існуючих", — сказав він.

Читайте нас у Telegram, Viber та Іnstagram

На початок