Американські вчені розробили назальну вакцину проти COVID-19

Американські вчені розробили назальну вакцину проти COVID-19

Американські вчені розробили назальну вакцину проти COVID-19
adm.dp.gov.ua

Науковці з Університету Г'юстона в США розробили вакцину проти СOVID-19 у формі назального спрею.

Про це повідомляє видання Medical Xpress.

Керував розробкою вакцини Навін Варадараджан, професор кафедри хімічної та біомолекулярної інженерії Г'юстонського університету.

"Вакцинація слизових оболонок може стимулювати як системний імунітет, так і імунітет слизових оболонок і має перевагу в тому, що вона є неінвазивною процедурою, придатною для імунізації великої кількості людей", повідомив Варадараджан.

За словами дослідників, принциповим обмеженням внутрішньом'язових вакцин є те, що вони не призначені для того, щоб викликати імунітет слизової оболонки. Як показала попередня робота з іншими збудниками дихальних шляхів, такими як грип, забезпечення імунних реакцій у дихальних шляхах та легенях є критично важливим для захисту від повторних заражень

Крім того, розроблена вченими вакцина є значно легшою для транспортування та розповсюдження, адже не потребує заморозки та особливих умов зберігання.

Що відомо

  • За 28 червня в Україні від коронавірусної хвороби COVID-19 вакцинували 17065 людей. З початку вакцинації вже щеплено понад 1,9 млн осіб.
  • В Україні відкрили вже понад 130 центрів вакцинації від COVID-19.
  • Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.
  • В Україні розпочався четвертий етап вакцинації від COVID-19. Під час нього щеплять людей старше 60 років, а також людей віком 18-59, які мають супутні захворювання, ув’язнених та персонал закладів позбавлення волі та слідчих ізоляторів.
  • ЮНІСЕФ очікує, що 20% населення України буде щеплено вакцинами, отриманими від глобальної ініціативи COVAX. Водночас у фонді закликали продовжити рутинну вакцинацію від інших хвороб.

Читайте також

З 2 липня в Україні змінюються умови в'їзду з країн поширення штаму "Дельта". Що відомо

Посли країн G7 заявили про готовність допомогти Україні у проведенні вакцинації

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок