"Ми на порозі чергового спалаху": у Рівному медики розповіли, кого ушпиталюють з COVID-19

"Ми на порозі чергового спалаху": у Рівному медики розповіли, кого ушпиталюють з COVID-19

Важливо
"Ми на порозі чергового спалаху": у Рівному медики розповіли, кого ушпиталюють з COVID-19
зліва направо: О.Вівсянник, Г.Максимчук, А.Огінський, І.Дундюк, колаж Суспільного

На Рівненщині щодня з коронавірусом ушпиталюють понад двадцять людей, усі, кого доводиться класти у реанімацію – невакциновані. Про це 16 вересня повідомив очільник обласного меддепартаменту Олег Вівсянник під час брифінгу біля міської лікарні Рівного.

Медики ЦМЛ журналістам розповіли, хто наразі потрапляє до медзакладу та які симптоми й наслідки є у цих пацієнтів. А також повідомили, скільки вакцинованих є серед самих працівників лікарні.

Кого ушпиталюють

Основний "стрибок" хвороби у інфекційному відділенні міської лікарні відчули на початку вересня, – каже його завідувачка Галина Максимчук. Щодня тут ушпиталюють 10-12 людей. Більшість пацієнтів – люди віком від 50-ти років, – розповіла лікарка.

"80% пацієнтів – за 70 років, стільки ж киснезалежнихварто розрізняти киснезалежного, тобто того, якому подають додатковий кисень, і пацієнта, підключеного до апарату ШВЛ. Є також 35-45 років, вони мають активний розвиток хвороби і в них ми підозрюємо штам "Дельта", – додала Галина Максимчук.

Загалом у ЦМЛ зараз трохи більше пів сотні пацієнтів з коронавірусом. Щодо "Дельти", то, за словами завідувачки, робити дослідження саме на визначення цього штаму поки у лікарні не мають можливості, тож загалом слідкують за клінічною картиною перебігу хвороби.

"Основними симптомами "Дельти" є кишковий синдром та надзвичайно швидке наростання дихальної недостатності – 2-3 доби", – зазначила завідувачка.

Також, зі слів Галини Максимчук, помітили медики й те, що вірус став більш заразним у межах однієї сім'ї.

"Особливістю цього періоду є також те, що зараз пацієнти почали поступати цілими сім'ями. Раніше такого ми не спостерігали. Зараз у стаціонарі є чотири сім'ї із коронавірусом", – зауважила завідувачка і додала, що серед пацієнтів наразі більше жінок.

Суспільне транслювало брифінг медиків наживо

Про "важких" пацієнтів

Пацієнти із важким перебігом хвороби потрапляють до реанімаційного відділення ЦМЛ. Станом на 16 вересня таких у відділенні четверо, – розповів старший лікар відділення анестезіології та інтенсивної терапії Андрій Огінський. У них орієнтовно 80% ураження легень, усі вони киснезалежні і старшого віку.

"Більшість людей, які мають такі ураження, набувають інвалідність. Ковід вражає не тільки легені, а всі системи, і в кого де яке слабке місце – там загострюється. Були також пацієнти, які вдруге мали ковід. Але їх відсоток невеликий і до реанімації вони не поступали. Зазвичай ті, хто важко перенесли хворобу – усі вакцинуються, наскільки я знаю", – зазначив старший лікар.

Очільник обласного меддепартаменту Олег Вівсянник повідомив, що, за статистикою, останнім часом у медзаклади області ушпиталювали лише тих пацієнтів, які не мали щеплення від короновірусу.

"Ми зараз на порозі чергового спалаху. Звісно, раніше і вакцинованих ушпиталювали, такі випадки були. Але ми можемо констатувати, що такі пацієнти хворіють легко і швидко одужують", – сказав очільник меддепартаменту Олег Вівсянник.

Про вакцинацію медиків

Усього у відділенні реанімації, за словами Андрія Огінського, 96% вакцинованих медиків. Двоє мають протипокази до вакцинації. У інфекційному відділенні, за словами Галини Максимчук, 67% вакцинованих працівників.

Що ж до міської лікарні загалом, то тут, за інформацією в.о. головлікаря Ігоря Дундюка, щеплення отримали трохи більше двох третин працівників.

"На жаль, у нас 70% лише вакцинованих. Ми працюємо з цим кожен день і з кожним працівником. У нас понад півтори тисячі працівників. Може це й грубо, але як кажуть в світі, рівень вакцинованості відповідає рівню IQкількісна оцінка рівня інтелекту людини: рівень інтелекту відносно рівня інтелекту середньостатистичної людини такого ж віку. Визначається за допомогою спеціальних тестів.", – сказав лікар.

Станом на середину вересня на Рівненщині загалом понад 47% вакцинованих медиків", – повідомив очільник меддепартаменту Олег Вівсянник.

Що відомо

  • За даними index.minfin, кількість вакци­нованих на Рівненщині станом на 14 вересня становила 129 669 людей, це 11,32% населення області. Повний курс вакцинації пройшло 107 334 людей, це 9,37% населення.
  • У Рівному з середи, 15 вересня, запрацював додатковий тимчасовий пункт вакцинації проти COVID-19 – в супермаркеті "Фреш". Натомість мобільний пункт вакцинації поки не працюватиме, – повідомив Суспільному керівник міського управління охорони здоров'я Віктор Іськів.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок