Іспит на володіння державною мовою склали понад 22 тисячі людей — Нацкомісія

Іспит на володіння державною мовою склали понад 22 тисячі людей — Нацкомісія

Іспит на володіння державною мовою склали понад 22 тисячі людей — Нацкомісія
Unsplash

Іспит на володіння державною мовою склали 22 тисячі 265 людей.

Про це під час пресконференції розповіла голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська.

“16 липня 2021 року на виконання закону про забезпечення державною мовою, стартував іспит для осіб, які повинні володіти держмовою і використовувати її під час виконання службових обов”язків та на здобуття громадянства”, — зазначила вона.

За її словами на старті іспиту було 14 тисяч вакансій держслужби, яким необхідний сертифікат на рівень володіння державною мовою.

Вона також відзначила, що під час проведення іспиту не завжди добре працював інтернет, не вся комп'ютерна техніка відповідала вимогам комісії, навантаження на різні локації було нерівномірним.

Демська також зазначила, що попередній формат іспит мав тривати дві години та складатися з чотирьох частин тестова, текстова, монолог, діалог.

"Однак, через велике бажання охочих його складати, ми вдались до корекції цієї структури. На сьогодні іспит триває 30 хвилин і складається з тесту і усної частини”, — розповіла Демська.

Що відомо

  • Верховна рада 25 квітня 2019 року ухвалила закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Президент підписав його 15 травня 2019 року.
  • З 16 липня 2021 року для вступу на державну службу необхідно подавати сертифікат про рівень володіння державною мовою. Отримати сертифікат можна буде за результатами саме цього іспиту.
  • Основне призначення спеціального іспиту – виявити рівень володіння українською мовою особами, які претендують на обрання чи призначення на посади й зобов’язані застосовувати українську мову під час виконання службових обов’язків.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок