Експерти розповіли, коли запорізькі немовлята отримають бебі-бокси

Експерти розповіли, коли запорізькі немовлята отримають бебі-бокси

Експерти розповіли, коли запорізькі немовлята отримають бебі-бокси
Фото: Суспільне Запоріжжя

"Пакунки малюка" з’являться у пологових будинках області не раніше початку жовтня. Зараз породіллі можуть лише оформити грошову компенсацію за бебі-бокс.

Про це повідомила Суспільному прессекретарка цієї програми Наталія Варгіч.

Зокрема, 6-ий місяць "Пакунки малюка" не видають у 4-ому пологовому будинку Запоріжжя, каже його заступниця директора з медичної частини Оксана Сукмановська. За її підрахунками, понад пів тисячі новонароджених залишилися без "Пакунку малюка". Близько 180-ти отриманих у лютому роздали породіллям менше, ніж за півтора місяця. За словами заступниці Оксани Сукмановської, щомісяця у 4-ому пологовому будинку народжуються 100 -120 немовлят.

пакунок маляти
Оксана Сукмановська. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Коли нам пропонували працювати з бебі-боксами, то ми надавали заявку – приблизно скільки пологів у нас відбувається за місяць. Тобто, до 1,5 тисяч за рік – і ми давали таку заявку, а вже надходження могло бути у різній кількості. Тобто і 300, і 200, і 170, тому, на це важелів впливу ми не мали. Коли були бебі-бокси, то вони отримували "бебі-бокси" в пологових будинках при виписці, так", каже Оксана Сукмановська.

Така проблема не тільки у 4-ому пологовому будинку, а й у всіх у місті та області, каже заступниця начальника управління соціального захисту населення Комунарського району Тетяна Притула. За її словами, востаннє їх отримували 18 лютого.

"Конкретно наш, Комунарський район, отримав їх всього лише 7 і ці "Пакунки малюка" були роздані батькам відповідно до їх поданих заявок. Вони, безпосередньо, надходили через Департамент нашого соціального захисту обласної адміністрації, а вже, безпосередньо, Департамент розподіляв, відповідно від наданих потреб, в кожне районне управління", розповіла Тетяна Притула.

пакунок маляти
Тетяна Притула. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Тендер на закупку "Пакунків малюка" має проводитися на рік, оскільки під щорічну закупівлю боксів формується бюджет та виділяється певна сума грошей. Цьогорічна складна система закупівель "Пакунків малюка" була викликана помилками у тендерній документації, довготривалим вибором закупівельної організації та необхідності внесення поправок до Закону. За попереднім планом, оголошеним заступниками Міністра соціальної політики України Євгеном Котиком та Борисом Лебедцовим під час круглого столу у ФРУ, закупівлі мали відбутися ще наприкінці минулого року", пояснила прессекретарка програми "Пакунок малюка" Наталія Варгіч.

За словами Наталії Варгіч, тендерні процедури із закупівлі "Пакунків малюка" тривають 4 місяць. 6 серпня було обрано 4-х переможців першого етапу закупівель.

"Однак, цього не достатньо, аби розпочати постачання "Пакунків малюка" до пологових будинків. Наразі Міністерство соціальної політики має провести фінальний етап аукціону, або обрати компанію переможця та підписати рамкову угоду. Тільки після цього обрана компанія зможе розпочати постачання "Пакунків малюка". Тендер оголошено на суму 620 мільйонів гривень. Відповідна кількість "Пакунків малюка", яку зможе замовити держава, залежатиме від ціни постачальника. Наразі, найнижча запропонована вартість на тендері дозволяє придбати 107 тисяч "Пакунків малюка" на 120 мільйонів гривень дешевше, ніж очікувана вартість", Додає Наталія Варгіч.

пакунок маляти
Наталія Варгіч. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами Наталії Варгіч, батьки, незалежно від бажання, мають оформлювати грошову компенсацію "Пакунку малюка". Для цього необхідно відкрити спеціальний рахунок у банку та надати пакет документів до Управління соціального захисту населення.

Розмір грошової компенсації нині становить 6039 гривень, розповідає Тетяна Притула. Батьки мають право звернуться за цією компенсацією безпосередньо або за місцем фактичного проживання, або за місцем її реєстрації.

"Які документи необхідні? Заява для призначення цієї компенсації, копія свідоцтва про народження дитинки, копія ідентифікаційного коду самої мами, обов’язково повинна бути довідка з місця пологового будинку про те, що мама не отримувала цю натуральну допомогу. Кошти перераховуються їй на спеціальний відкритий рахунок "ПриватБанку", і вона має право протягом року скористатися і купити, безпосередньо, своїй дитинці саме ті товари, які їй необхідні. Хочу сказати, що з початку цього року в Запоріжжі уже скористалось таким правом більше, ніж 2000 заявників", додає Тетяна Притула.

пакунок маляти
"Пакунок малюка". Фото: Суспільне Запоріжжя

Придбати речі для дитини батьки можуть тільки у визначених торговельних закладах. Їхній перелік є на сайті Міністерства соціальної політики України.

"За найбільш оптимістичними підрахунками, Міністерство соціальної політики підпише рамкову угоду з компанією, яка буде постачати "Пакунки малюка", не раніше кінця вересня. Тому, у пологових будинках на "Пакунки малюка" варто очікувати не раніше початку жовтня. Попереднього розподілу за областями немає, оскільки списки формуються в залежності від рівня народжуваності у кожному регіоні України. Тобто, скільки "Пакунків малюка" на цей раз отримають матусі Запоріжжя, поки що не відомо. Цим питанням буде займатися Міністерство соціальної політики України", каже Наталія Варгіч.

На початок