База даних з інформацією про 53 мільйони українців розміщена за межами України — кіберполіція

База даних з інформацією про 53 мільйони українців розміщена за межами України — кіберполіція

База даних з інформацією про 53 мільйони українців розміщена за межами України — кіберполіція
АР

База даних, яка може містити персональні дані 53 мільйонів українців, розміщена за межами України і не оновлюється вже понад рік.

Наразі правоохоронці розпочали розслідування через інформацію про те, що у базі даних може будуть конфіденційні дані, передає MediaSapiens. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію за ч. 1 ст. 182 ККУ (порушення недоторканності приватного життя).

"На етапі розслідування ми будемо встановлювати саме наявність на ресурсі конфіденційної інформації. Будемо підключати компетентні органи, які зможуть провести експертизу, щоб ми могли підтвердити, що на ресурсі дійсно розповсюджують конференційну інформацію, можливо, персональні дані", — повідомив начальник відділу протидії злочинам у сфері комп'ютерних систем Департаменту кіберполіції НПУ Сергій Липка.

Зокрема, під час розслідування правоохоронці визначать, чи підпадає інформація на цьому сайті під закон України про захист персональних даних. Правоохоронці вже визначили, що база даних розміщена на хостинг-провайдері за межами України.

"Ресурс не оновлюється та не активний понад рік. На даному етапі ми не готові сказати, чи є там громадяни України, оскільки, крім України, там є дуже багато інших міст багатьох інших країн. Коли ми проведемо це розслідування, буде зрозуміло ситуація, визначимося з реальним хостинг-провайдером, де фізично знаходиться сайт. Тоді вже будемо вживати заходів та встановлювати, чи адмініструється цей ресурс, які варіанти щодо його блокування та встановлювати осіб, які можуть бути причетними до цього діяння", — зазначив Липка.

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок