Визначилися перші учасники плей-оф чемпіонату світу з футзалу

Визначилися перші учасники плей-оф чемпіонату світу з футзалу KFF.kz

Казахстан та Венесуела гарантували вже собі участь у плей-оф.

12 вересня у Литві стартував розіграш чемпіонату світу з футзалу. Це перший турнір, який проводиться за п'ять років: попередньо його планували зіграти у вересні-жовтні 2020-го, проте через пандемію коронавірусу перенесли.

У фінальну частину чемпіонату світу відібралися 24 команди. Їх поділили на шість груп по чотири збірні у кожній, де перші два місця гарантують собі участь у плей-оф, а із шести команд, що посядуть треті місця, у наступний раунд проходять чотири найкращі.

За підсумками четвертого дня чемпіонату світу перші учасники плей-оф визначилися. У плей-оф уже вийшли команди з групи А - Казахстан та Венесуела.

Перед матчами другого туру Казахстан та Венесуела здобули по одній перемозі, обігравши Коста-Ріку (1:6) та Литву (1:2) відповідно. У другому турі Казахстан мав зіграти з Литвою, а Венесуела - з Коста-Рікою.

Обидві команди виграли й другі матчі, завдяки чому набрали по шість очок та перед очною зустріччю гарантували собі плей-оф. Казахстан переміг Литву 3:0, у той час, як Венесуела здобула ще одну перемогу з мінімальною різницею м'ячів - 1:0.

Окрім групи А, матчі другого туру відбулися і в групі В. Проте там ситуація щодо учасників плей-оф ще не є остаточно визначеною: команда ФСРФутбольний Союз Росії здобула шість очок, проте теоретично ще не гарантувала собі плей-оф навіть з третього місця.

Уже за підсумками другого ігрового дня в інших групах дострокові путівки у плей-оф можуть здобути збірні як Португалія, Бразилія, Аргентина та кілька інших.

Загалом у плей-оф чемпіонату світу вийдуть 16 з 24 країн, що грають на стадії групового етапу: по дві найкращі з кожної групи та чотири з шести найкращих, що здобули третє місце.

Де дивитися плей-оф

Починаючи з раунду плей-оф, матчі чемпіонату світу з футзалу буде транслювати Суспільне Спорт. У форматі прямої трансляції будуть показані усі матчі, починаючи з 1/8 фіналу.

Півфінальні та фінальний поєдинок чемпіонату світу з футзалу, окрім Суспільне Спорт, транслюватиме UA: Перший.

• На останньому чемпіонаті світу збірна Казахстану також вийшла у плей-оф, але зупинила на стадії 1/8 фіналу. Для Венесуели це історична участь на турнірі та перший вихід у плей-оф.
  • Чинним чемпіоном світу з футзалу є збірна Аргентини, яка у фіналі 2016 року обіграла Росію.
  • Збірна України з футзалу не виступає на чемпіонаті світу. Вона не подолала кваліфікацію в еліт-раунді, посівши останнє четверте місце в групі.

• Груповий раунд чемпіонату світу з футзалу триватиме до понеділка, 20 вересня, коли відбудуться заключні матчі групового етапу.
  • З середи, 22 вересня, розпочинається плей-оф чемпіонат світу з футзалу.
  • Неділя, 3 жовтня. Матч за третє місце та фінал чемпіонату світу з футзалу.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів