Драма, поезія, рок'н'рол – в Авдіївці готують мистецький фестиваль

Драма, поезія, рок'н'рол – в Авдіївці готують мистецький фестиваль

Драма, поезія, рок'н'рол – в Авдіївці готують мистецький фестиваль

8 та 9 жовтня в Авдіївці відбудеться літературно-драматично-музичний захід Авдіївка. Фестиваль мистецтв. Про це повідомила організаторка Євгенія Васильєва.

Фестиваль цьогоріч проводиться вчетверте. Місто Авдіївка знаходиться на лінії розмежування, але не помирає, у тому числі і завдяки молоді, яка прагне до самовираження та творчої самореалізації. Фокусна тема цього року — "Культура партнерства".

Гостями авдіївського фестивалю стануть письменники, музиканти, художники, зокрема Вікторія Амеліна, Сергій Жадан, Анжеліка Рудницька, Олександр Бритцев, Мирослав Кувалдін, Юрій Пітчук.

На фестивалі відбудеться конкурс кавер-версій пісень українських гуртів. На переможців чекають як грошові винагороди, так і можливість виступити на одній сцені із хедлайнерами фестивалю − гуртами Жадан і Собаки та The ВЙО. Із деталями участі у конкурсі можна ознайомитися на офіційній сторінці фестивалю.

"Фестиваль − це натхнення для нас як організаторів, для молоді, яка щороку питає, коли фестиваль, чи можна буде поволонтерити, що вони мають бажання виступити на денній або вечірній сцені. Фестиваль − це простір для спілкування, взаємодії та культурного розвитку. Митці та музиканти, що приїжджають до нас, отримують справжнє задоволення від спілкування та спільної роботи з підлітками. І повертаються до нас знову. Ми бачимо, що Авдіївка ФМ допоміг змінити сприйняття Авдіївки, відчути її як магніт для освітньо-культурних подій, іноді навіть експериментів. Це стало для багатьох невід’ємним у місті", − пояснила Євгенія Васильєва.

Усі локації організатори об’єднують у єдиний маршрут, який можна пройти повністю або долучитись на одну з точок. Кожна з них презентуватиме історію фестивалю, людей та організацій, які створюють його вже четвертий рік поспіль.

  • 8 жовтня буде презентована поетично-театральна вистава від молодіжного Новобахмутівського сільського клубу-театру на вірші Сергія Жадана "Історії про любов".
  • 9 жовтня протягом дня на гостей чекають зустрічі з письменниками, лекції від митців та громадських діячів, які спробують відкрити вуличне мистецтво під новим кутом і звернуть увагу на мистецтво неформального розвитку. Також будуть майстер-класи для дітей та дорослих, виставки.
  • Увечері о 17:00 на головній сцені фестивалю на бульварі Шевченка відбудеться виступ гуртів, які перемогли у конкурсі кавер-версій. Після них на сцені фесту виступлять гурти Жадан і Собаки та The ВЙО.

Фестиваль "Авдіївка ФМ" у цьому році не має фінансування від міжнародних партнерів і реалізується за рахунок ресурсів ГО "Сила ідей", яка займається мистецькими та освітніми проєктами в місті, Авдіївської міської ВЦА, Благодійного фонду Сергія Жадана і друзів Фестивалю.

Що відомо

Авдіївка – місто, розташоване за 13 км від Донецька. Це одне з найстаріших поселень Донеччини, яке 11 вересня відзначило 243 річницю свого заснування. Наразі місто знаходиться на лінії розмежування і зазнало значного руйнування за час російсько-української війни на сході України.

Нагадаємо, у травні в Старобільську Луганської області відбувся фестиваль «Зі Сходу до Заходу».

Вибір редакції

На початок