«Ментальна арифметика». Як школярі Кривого Рогу вчаться рахувати подумки

«Ментальна арифметика». Як школярі Кривого Рогу вчаться рахувати подумки

«Ментальна арифметика». Як школярі Кривого Рогу вчаться рахувати подумки
Суспільне Дніпро

Рахувати подумки тризначні цифри на швидкість вміють криворізькі школярі. П’ятеро дітей вибороли призові місця на міжнародній олімпіаді з ментальної арифметики, яка відбулась в Об’єднаних Арабських Еміратах. Загалом у змаганнях взяли участь 250 дітей з 12 країн. З криворізькими чемпіонами зі швидкої усної лічби спілкувалися кореспонденти Суспільного.

11-тирічна Єва Забашта стала суперчемпіонкою з японської методики лічби. Своє завдання вона мала виконати за 10 хвилин. Дівчина каже: обирала лише складні приклади.

«Я брала участь в міжнародних олімпіадах у Туреччині, Чехії та останній у Дубаї. У Туреччині я зайняла титул чемпіона, у Чехії гранд-чемпіона і в Дубаї – суперчемпіона», – каже дівчинка.

Ментальна арифметика – це японська методика лічби, яка розвиває інтелектуальні здібності дитини завдяки арифметичним обчисленням подумки.

В ментальній арифметиці діти можуть одночасно із лічбою танцювати, розповідати вірші, малювати або виконувати якісь інші дії, розповідає директорка школи з ментальної арифметики Наталя Лубенець.

«Це щоденне тренування – як в спорті. Тут не можна – сьогодні зробив, завтра не зробив. Це повинна бути система, чітка система», – зауважує педагогиня.

Микиті 11 років. Ментальною лічбою займається 5 років. Каже: не складно, головне виконувати завдання.

«Потрібно щодня сідати й виконувати потрібні завдання, щоб виграти», – ділиться він.

«Ментальна арифметика». Як школярі Кривого Рогу вчаться рахувати подумки
Рахівниця абакус. Суспільне Дніпро

Діти спочатку вивчають рахунок на рахівниці абакус, а потім уявляють її. Саме тому під час усного рахунку учні постійно рухають пальцями.

За словами Наталі Лубенець, ментальна арифметика в шкільній програмі не представлена, але схвалена Міністерством освіти. А Національний педуніверситет імені Драгоманова проводить курси підвищення кваліфікації вчителів.

Читайте також

  • Чотири майстерні в одному місці. У Кропивницькому презентували міжшкільний ресурсний центр

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок