Грав за село, а потім — за Кубок УРСР. У Чернівцях попрощались з ветераном клубу "Буковина"

Грав за село, а потім — за Кубок УРСР. У Чернівцях попрощались з ветераном клубу "Буковина"

Грав за село, а потім — за Кубок УРСР. У Чернівцях попрощались з ветераном клубу "Буковина"
Facebook/ФСК "Буковина" Чернівці

У Чернівцях попрощались з ветераном футбольного клубу "Буковина" Дмитром Білоусом. Він брав участь у матчі ветеранських команд і помер під час гри у свій день народження. Розповідаємо про футбольну кар'єру Білоуса та про його найкращі матчі за буковинську команду.

Білоус почав грати за "Буковину" у 1983 році. Тоді він повернувся зі служби в Афганістані. Про це у коментарі Суспільному сказав ветеран клубу Віктор Олійник. До цього Білоус грав на стадіоні у рідному селі Вікно та за команду району Чернівців. За словами Олійника, тренерський штаб запросив Білоуса у клуб.

"Він завжди залишався після тренувань на стадіоні, щоб далі займатись. Тоді на футбол приїжджали жителі сіл, в яких народились футболісти. Тому він хотів перед ними грати якнайкраще", — каже Олійник.

У 1984 році Білоуса запросили у команду Металург (Запоріжжя), він перейшов до них. Через рік він запропонував другу, Віктору Олійнику, грати з ним.

У рік, коли Білоус повернувся у "Буковину", команда стала чемпіоном кубку УСРС.

"Серед матчів Кубку була гра з "Ригою". Пам'ятаю, Дмитро забив гол з центру поля у "дев'ятку" — його стоячи вболівальники проводжали з поля", — каже Олійник.

Згодом Білоус змінив ще декілька команд і повернувся в "Буковину". Зокрема грав за "Ниву" (Тернопіль) та "Зорю" (Бєльці, Молдова). За інформацією клубу, Білоус грав за буковинську команду до 2003 року. Згодом продовжував грати у дружніх матчах.

Дмитро Білоус помер під час ветеранського матчу на стадіоні у Коровії. У той день йому виповнилось 60 років. За інформацією клубу, у нього зупинилось серце. З ним попрощались на стадіоні "Буковина".

Про футбольну кар'єру Білоуса — дивіться у відео.

Читайте також

Футбольний клуб "Буковина" програв львівським "Карпатам"

На початок